Home / Gündem / ATSO Başkanı Demirci, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile Görüştü

ATSO Başkanı Demirci, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile Görüştü

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Demirci, Ankara’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldi.
Ziyareti esnasında Ardahan’ın Coğrafi İşaretler almış ürünlerinden oluşan bir sepeti Hisarcıklıoğu’na takdim etti. Demirci Ardahan’ın coğrafi işaret potansiyelinin oldukça yüksek olduğuna değinerek halen tescil süreci devam eden ürünler hakkında bilgi verdi. Coğrafi işaret çalışmalarının yoğun bir şekilde süreceğini ifade ederken, bu kapsamda TOBB’un yol göstericiliği için teşekkürlerini sundu.
Ardından, ATSO Başkanı Demirci, Ardahan Organize Sanayi Bölgesi’nin ihtisas Organize Sanayi Bölgesi olması yönünde TOBB’un destek ve katkılarını beklediklerini dile getirdi. Ardahan’ın başat sektörü olan tarım ve hayvancılığın, katma değer yaratan bir sektör haline gelebilmesi için tarıma dayalı organize sanayi bölgesinin öneminden bahsetti. Tarıma dayalı organize sanayi bölgeleri kamu ve özel sektör katkısı ile kurulan tarım ve sanayi sektörünün entegrasyonunu sağlamaya yönelik, tarıma dayalı sanayi girdi oluşturan bitkisel ve hayvansal üretimin ve bunların işlenmesine yönelik tesislerin yer aldığı mal ve hizmet üretim bölgelerinin ifade etmektedir. Başkan Demirci, verim ve kalitenin en üst düzeye çıktığı söz konusu bölgenin Ardahan için önemine vurgu yaptı.
ATSO Başkanı Demirci son olarak, Ardahan’da TOBB’un proje okulunda yapılması planlanan Peynir Okulu Projesi için SOGEP desteğinden bahsederek söz konusu proje kapsamında Ardahanlı kadınlara istihdam yaratılması, yerel peynirlerin teknolojik üretimlerinin gerçekleştirilmesi yönündeki hedefleri anlattı. Ancak artan maliyetler karşısında projenin hayata geçirebilmesi için desteklerini beklediklerini ifade etti.

About Erkan Sarıkaya

Bizimle sosyal hesaplarımdan yada telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Check Also

CHP Ataşehir İçerenköy’de Aşure Dağıtı

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı İçerenköy Mahalle temsilciliği 10 Ağustos 2022 Çarşamba günü Muharrem ayı dolayısıyl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.