Home / Gündem / ATSO Başkanı Çetin Demirci’den Yetki Açıklaması

ATSO Başkanı Çetin Demirci’den Yetki Açıklaması

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Demirci, Çıldır Aktaş Sınır Kapısı üzerinden Kars’a Sınır Ticareti Yetkisi verildiği iddiaları için Siyasal Yaşam Gazetesi İmtiyaz Sahibi Erkan Sarıkaya’ya açıklama yaptı.

Demirci, “Türkgözü Sınır Kapısı 2007, ise 2015 yılından itibaren sınır ticareti kapsamına alınmış olup halen devam etmektedir” dedi.

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Demirci, son günlerde kamuoyunda “Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı’ndan sınır ticaret yetkimiz elimizden alındı” yönündeki söylenti ve iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Demirci, yaptığı yazılı açıklamada, 5 Aralık’ta yayınlanan Resmi Gazete’de kent sınırları içerisinde bulunan Türkgözü Sınır Kapısı ile Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı’nda sınır ticaret kapsamında yapılan iş ve işlemlerde herhangi bir değişiklik olmadığını belirterek, şunları kaydetti: “Türkgözü Sınır Kapısı 2007, Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı ise 2015 yılından itibaren sınır ticareti kapsamına alınmış olup halen devam etmektedir. Son günlerde kamuoyunda ‘Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı’ndan sınır ticaret yetkimiz elimizden alındı’ yönündeki söylenti ve iddialar doğruyu yansıtmamaktadır. Kamuoyunda paylaşılan bilgi kirliliği yaratan bu durumdan dolayı açıklama yapma gereği duyulmuştur”dedi.

About Erkan Sarıkaya

Bizimle sosyal hesaplarımdan yada telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Check Also

CHP Ataşehir İçerenköy’de Aşure Dağıtı

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı İçerenköy Mahalle temsilciliği 10 Ağustos 2022 Çarşamba günü Muharrem ayı dolayısıyl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.