Anasayfa / Gündem / Ataşehir’de “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Uygulaması

Ataşehir’de “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Uygulaması

İstanbul Ataşehir ilçesinde Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile İçişleri Bakanlığı öncülüğünde “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019’da hayata geçen projeye yeniden dikkat çekildi.

Yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerin trafik işaretlemelerine dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak, bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla başlatılan projenin uygulaması yurt genelinde tüm il ve ilçelerde yapıldı.

Projenin Ataşehir’de gerçekleşen bölümünde, Ataşehir Bulvarı üzerindeki ışıksız yaya geçitlerinde bulunan beyaz şeritlerden ortadaki şeritler kırmızıya boyandı.

Trafik kazalarının azaltılması ve farkındalık oluşturulması amacıyla hayata geçen projenin Ataşehir ayağına Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der de katılarak sembolik olarak şeridi kırmızıya boyadı.

Göz Atın

Mehmet Mert,Yeniden İstanbul Gazeteciler Dernek Başkanı Oldu

Merkezi İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan ve Başkanlığınıı Gazeteci Mehmet Mert‘in yaptığı İstanbul Gazeteciler Derneği, 7 Nisan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir