Anasayfa / Gündem / Ataşehir’de Monheim am Rhein Belediyesi Tanıtım Ofisi Açıldı

Ataşehir’de Monheim am Rhein Belediyesi Tanıtım Ofisi Açıldı

İstanbul Ataşehir Belediyesi Kardeş Belediye Monheim ile yeni bir iş birliğine daha imza atarak Monheim am Rhein Belediyesi Tanıtım Ofisi açılışını yaptı.

Ataşehir ve Monheimli yatırımcıların buluşacakları ve iki ülkenin de ekonomisine büyük katkı sağlayacak merkezin açılışı 22 Kasım Pazartesi akşamı yapıldı.

Açılışta Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yaptığı açıklamada ” Belediye Başkanı Camii alanı için yer verdi şu anda Almanya Monheim’de Camii yapılıyor. Yine orada Alevi Bektaşi felsefesi için bir Cem evi için yer verdiler şu an yapım için bekliyor. Bunun için kendim adıma ve vatandaşlarımız adına kendisine teşekkür ediyorum. Başkan ile birlikte inşallah önümüzdeki yıl Camii açılışını yapacağız daha sonrada Cem evi açılışını yapacağız. CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu davet edip Camii açılışını yapmak istiyorum. Almanya Monheim’de daha önce park açılışına gitiğimde ilginç bir ilgi ile karşılaştım. Parkın açılışında Atatürk deyince Almanlar ve Türkler hep beraber ayağa kalkıp alkışladılar. Atatürk’ün ne kadar büyük bir lider olduğunu orada gördüm” dedi.

Monheim am Rhein Belediyesi Tanıtım Ofisi açılışına Ataşehir Belediye Başkan vekili İlhami Yılmaz, Başkan yardımcıları Orhan Çerkez, Ekrem Köse, Kalender Özdemir, Ataşehir Belediye meclisi Başkan vekili Kudret Arslan, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, İYİ Partili meclis üyesi Oğuz Sarul, CHP Ataşehir Belediye Meclis Üyeleri Bekir Bozkızıl, Zekeriye Angi, Şeref Uzun, Duran Acar, Sevgi Uluğ, Sebahattin Barış, İsmail Tan ve çok sayıda birim müdürü katıldı.

Göz Atın

İBB teknolojiyi genç yetenekleri yakalıyor

Bilgi teknolojileri alanında genç insan kaynağı yetiştirmek amacıyla 30 adayla ‘İBB Tech Gelecek’ programı başlatıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir