Anasayfa / Gündem / Ataşehir Mahalle Muhtarların Ortak Sorunu Sokak Köpekleri

Ataşehir Mahalle Muhtarların Ortak Sorunu Sokak Köpekleri

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez ve Birim Müdürleri Ataşehir ilçesi Mahalle muhtarları ile bir araya gelerek Muhtarların görüş ve taleplerini dinlediler.

Ataşehir Mahalle Muhtarları yaptıkları açıklamada en fazla Sokaklarda başı boş dolaşan Köpeklerden dolayı yoğun şikayet aldıklarını, sokak ve parklardaki Köpek sayısının her geçen gün artarak bölgede yaşayan vatandaşlar için tehlikeli bir boyuta geldiğini belirtiler. Muhtarlar ayrıca Ataşehir Belediyesi sosyal yardımlar konusundan koordinasyon eksikliğini dile getirdiler. Bazı Muhtarlar ise Mahallelerindeki Sokak çukurları ve Parklardaki eksikleri birim müdürlerine aktardılar.

İstanbul Ataşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü düzenlediği 2022 yılının 3’üncü toplantısında mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek mahalle sorunlarını görüştüler. Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez’in başkanlığını yaptığı toplantıya, birim müdürleri ile mahalle muhtarları katıldı. 17 Mahalle Muhtarlarından mazeretleri nedeniyle Mevlana, Yenişehir, Âşık Veysel ve Örnek mahallesi muhtarları toplantıya katılmadı.

Ataşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Battal Sarıkaya, yaptığı açıklamada ”Bu yıl 3’cüsünü gerçekleştireceğimiz bu toplantıya katılımınızdan dolayı teşekkür ederim. Amacımız sorunları doğrudan muhataplarıyla paylaşmanın önemli olduğunu vurgulayan Sarıkaya, sizden gelen talepleri sorumlu müdürlük olarak ilgili birimlere taşıyarak çözüm noktasında sizlere destek olmaya çalışıyoruz” dedi.

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez yaptığı konuşmada“ Mahallenizdeki sorunları dile getirerek çözüm noktasında ne yapabiliriz diye sizlerle periyodik olarak bu toplantıları yapıyoruz. Sizlerden aldığımız sorunlarla ilgili şikâyetleri suistimal etmiyoruz. Dile getirdiğiniz sorunları bir rapor halinde ilgili makamlara iletiyoruz. Tabi ki her toplantıda farklı sorunlarınızla karşı karşıya kalıyoruz. Amacımız dile getirdiğiniz bu sorunlara çözüm bulmak için tüm gayretimizle çaba sarf ettiğimizi bilmenizi isterim” dedi.

Daha sonra söz alan muhtarların dile getirdikleri sorunlarını toplantıya katılan birim müdürleri kendi alanlarıyla ilgili notlarını aldılar.

Göz Atın

Ataşehir Kayışdağı Yaratıcı Çocuk Merkezi Yıl Sonu Heyecanı

İstanbul Ataşehir Belediyesi’nin, 10 – 17 yaş arasındaki çocukları teknolojik tasarımla buluşturduğu Kayışdağı Yaratıcı Çocuk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir