Anasayfa / Gündem / Ataşehir Kent Park, Çöp Park Oldu..!

Ataşehir Kent Park, Çöp Park Oldu..!

İstanbul Ataşehir ilçesinin vizyon projeleri arasında yer alan Kent park proje alanı şu anda çöp yığınları ile gündeme geliyor.

 Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, 2014 yerel seçimlerinde vaat ettiği en büyük vizyon projesi olan Kent Park (Ata Park) yapılacağı alan hafriyat yığını ve çöp atıkları ile çevredeki lüks konutlarda yaşayan vatandaşlar tepki gösteriyor. Büyük bir Kent parkı yapılacağı açıklanan proje alanı yanında bulunan 33 katlı Trendist konutlarında yaşayan vatandaşlar Kent Parkı yapılacak alanın ortasından geçen derenin yaz aylarında koku yaydığını ve yasak olmasına rağmen hafriyat döküldüğünü belirtiyorlar.

Ataşehir ilçesinin en büyük projesi olarak yapımı yılan hikayesine dönen, Ata park projesi kültür merkezi, sosyal ve spor tesisleri, botanik bahçesi gibi birçok alanın bulunacağı projenin ihalesi 28 Haziran 2016 tarihinde gerçekleşeceği duyurusu yapılmış, işin bedeli 58 milyon 560 bin 487 TL olarak belirlenmişti.106 bin 569 metrekarelik alan üzerinde inşa edileceği açıklanan Kent parkında botanik bahçeleri, kelebek adası, akvaryum, göletler, şelaleler, seyir terasları, etkinlik ve dinlenme alanları yer alacağı açıklanmıştı.

 

Göz Atın

İsmail Erdem:Yıllar Eskiye Dayanır Yol Uzundur Dedik

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yıllar önce çekilmiş …

Bir Yorum

  1. 120 donumun yarısı golf sahası oldu .kalan yarısı 2 ay öncesine kadar çöp yiginiydi .bir iş adamına satmışlar .oda park yapmıyor kendine göre bir tesis kuruyor .bunuda halk için yaptık derler .hatta adam milletin kadastral yolunuda kapatıyor .2013 ye emek evleri başlamasıyla milletin yolu kapatıldı .inşaat bitiminde açacaklarını söylediler .fakat önüne istinad duvarı yaptı firma. Ne yolumuz var .ne parkımız var .hiç bir şey halk için değil. Halka central park yapacaklardı.simdi halkın arazisini zenginlere peşkeş çektiler .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir