Anasayfa / Gündem / Ataşehir Belediyesi’nin 3. Sosyal Marketi Açıldı

Ataşehir Belediyesi’nin 3. Sosyal Marketi Açıldı

İstanbul Ataşehir Belediyesi 3. sosyal yardım marketini K.Bakkalköy Mahallesinde Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Abdullah Der’in katılımı ile 3 Şubat 2022 Perşembe günü açıldı.

Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz ve temel gıda ürünlerindeki fiyat artışı ihtiyaç sahibi yoksul vatandaşları en fazla etiler duruma geldi. Ataşehir Belediyesi Sosyal Belediyecilik temeli olan yardımlaşma için Sosyal Marketlerin sayısını artırmaya çalışıyor. Dar gelirli Ataşehirli vatandaşların temel ihtiyaçlarını alabileceği sosyal marketlerin sayısının artacağı öğrenildi.

Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Abdullah Der yaptığı açıklamada ”Bu sosyal marketler ile yetinmeyeceğiz Ataşehir’in büyük mahalleleri Kayışdağı ve İçerenköy Mahallelerinde bu marketler açılacak. İhtiyaç sahibi vatandaşlara verdiğimiz kartlara ekonomik durumlarına göre aylık puan yüklüyoruz. Bu puanlarla istediklerini alıyorlar. 3500 hane bu uygulamadan yararlanıyor. Sosyal marketlerimize iş adamlarımızın katkısıda oluyor onlarada teşekkür ediyoruz” dedi.

Göz Atın

Ataşehir Kayışdağı Yaratıcı Çocuk Merkezi Yıl Sonu Heyecanı

İstanbul Ataşehir Belediyesi’nin, 10 – 17 yaş arasındaki çocukları teknolojik tasarımla buluşturduğu Kayışdağı Yaratıcı Çocuk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir