DOLAR 32,4180 % 0.01
EURO 34,4393 % -0.2
STERLIN 40,4415 % -0.04
FRANG 35,5051 % -0.19
ALTIN 2.488,77 % 0,22
BITCOIN 2.097.660 -6.145

Ataşehir Belediyesi Sosyal Market Açılışı Yapıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ataşehir Belediyesi Sosyal Market Açılışı Yapıldı

Ataşehir Belediyesi’nin ilçedeki ihtiyaç sahiplerine daha iyi hizmet vermek amacıyla hazırladığı ve Lions Kulübü’nün katkılarıyla Örnek Mahallesi’nde hizmete sunulan Sosyal Market’in resmi açılışı gerçekleştirildi.

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Der ” Sosyal market’en yararlanan ihtiyaç sahibi vatandaşların bilgilerini Lions Kulübü ile paylaşmıyoruz” dedi.

Ataşehir’de şu an iki tane olan ve önümüzdeki günlerde sayılarının artırılacağı belirtilen Sosyal Marketler aracılığıyla, Ataşehir’de ikamet eden, ihtiyaç sahiplerine modern şartlarda hizmet sunuluyor.

İçerisinde gıdadan giyime, kırtasiyeden temizlik ve kişisel bakım ürünlerine kadar yüzlerce çeşit malzemenin yer aldığı Sosyal Marketlerde, vatandaşlar ihtiyaçları olan ürünleri kendileri seçip beğenerek alma imkânına sahip oluyor. Vatandaşlar, sahip oldukları sosyal kartlar ile marketlerden alışveriş yapabiliyor.

Belediye’ye başvuran ihtiyaç sahiplerinin sosyal incelemesi tamamlandıktan sonra, kendilerine teslim edilen Sosyal Kartlarına ihtiyaçları kadar puan yükleniyor. Vatandaşlar, Sosyal Kart ile Sosyal Market’e gelerek kendilerinin veya ailelerinin ister giyecek ihtiyaçlarını, ister sofra ihtiyaçlarını isterse de çocuklarının kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

Ataşehir Belediyesi Sosyal Market Açılışına; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Der, Hüseyin Hışman ile 118-Y Lions Genel Yönetmeni Belma Bozyiğit, Lions Uluslararası Rektörü Prof. Dr. Hayri Ülgen, Sosyal ve Yardım İşler Müdürü Burcu Der Hasanoğlu, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Metin, Ataşehir Belediye meclisi Başkan vekili Kudret Arslan, Belediye Meclis Üyeleri  Zekeriya Angi, Şeref Uzun, Sevgi Uluğ ve CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın katıldı.

Sosyal Market Projesi hakkında açıklamada bulunan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Yalnızca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yararlanabileceği Sosyal Market uygulamamızla, acil ihtiyaç malzemelerinin karşılanmasını sağlayacağız. Yoksullukla mücadele konusunda diğer çalışmalarımız da aralıksız sürüyor” dedi.

118-Y Lions Genel Yönetmeni Belma Bozyiğit yaptığı konuşmada, “Böylesine güzel bir hizmeti birlikte hayata geçirdiğimiz için Ataşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Burada birlikte çok güzel bir hizmet yaptık. Bu hizmetin devamlılığının geleceğine inanıyorum” dedi.

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der ise; “Lions kulübü ile birlikte açmış olduğumuz sosyal marketimizin, Ataşehirimize ve tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bu başlangıç ve inşallah devamı gelecek. Yenişehir mahallemizde de bir Sosyal Marketimiz daha bulunuyor. Küçükbakkalköy mahallemizde projesi devam eden Sosyal Marketimiz var. Daha farklı mahallelerimizde de bu projeler devam edecek. Ataşehir Belediyesi ve Lions Kulübü’nün işbirliğiyle bu hizmetler devam edecek” şeklinde konuştu.

Lions Kulübü Tanıyalım:

Uluslararası Lions, 1917 yılında ABD, Chicago’da kurulmuştur. Birçok uluslararası kuruluş gibi merkezi buradadır. 1945’ten bu yana Birleşmiş Milletlerde daimi temsilcisi vardır. 1963 yılında Türkiye’de ilk Lions Kulübü Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay tarafından kurulmuştur. Dünyada 200 ülkede, 47.000 Lions Kulübü, 1.4 Milyon Lion; Türkiye’de 300’den fazla Lions Kulübü, 6.000 Lion vardır. Lion’ların ana amacı gönüllü olarak dünya toplumuna karşılıksız hizmet etmektir. Kesinlikle kendi üyelerinin menfaatlerine hizmet etmez.

YORUM YAP