DOLAR 31,1482 % 0.14
EURO 33,8504 % 0.14
STERLIN 39,5752 % 0.21
FRANG 35,4407 % 0.27
ALTIN 2.036,61 % 0,22
BITCOIN 1.788.335 7.092

Ataşehir Belediye Meclisinde Mısırlıoğlu gerginliği

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ataşehir Belediye Meclisinde Mısırlıoğlu gerginliği

Ataşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantıları gerginlikle başladı. Açılış konuşmasını yapan ve CHP adına söz alan İlhami Yılmaz şehitlerimize rahmet dilerken, Ölüm yıldönümü olan Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını da saygıyla yad etti.

DENİZ GEZMİŞ VE KADİR MISIRLIOĞLU’NA ANMA

Yılmaz’ın ardından AK Parti adına söz alan Mustafa Naim Yağcı katil İsrail’in Gazze’ye Müslümanların üzerine yağdırdığı ateş dolayısıyla şehit olanlara rahmet dilerken İsrail’i şiddetle kınadıklarını dile getirdi. Şehit edilen vatan evlatlarımızı şehit edenleri lanetledi. Ramazan-ı Şerif’in ilk günü olması münasebetiyle herkese hayırlı ramazanlar dileyen Yağcı herkesin oruçlarının kabul olmasını diledi. Önceki gün vefat eden Yazar Kadir Mısırlıoğlu hakkında da açıklamalarda bulunan Mustafa Naim Yağcı bir anda tansiyonun yükselmesine sebep oldu.

MISIRLIOĞLU GERGİNLİĞİ

Mısırlıoğlu’na AK Parti adına rahmet dileyen Yağcı’ya ilk tepki CHP sıralarından İlhami Yılmaz’dan geldi. Söz isteyip kürsüye çıkan Yılmaz Türkiye Cumhuriyeti Meclisi’ni kuran Atatürk’e hakaret eden birisinin burada anılmasının doğru olmadığını ve kabul edilemez olduğunu söyledi. Bunun üzerine araya giren Yağcı Mısırlıoğlu’nun o yönlü fikir ve düşüncesine bakmadığını, Türkiye’ye örnek olacak eserler bırakan, kendisini vatanına milletine adayan bir isim olduğundan dolayı bu anmayı yaptığını dile getirdi. Deniz Gezmiş’ler anılırken ve AK Parti sıralarından hiçbir itiraz gelmezken neden Mısırlıoğlu’na anmanın CHP’yi rahatsız ettiğini söyleyen Yağcı’nın asıl vurucu kelimesi ise HDP üzerinden geldi. HDP ile işbirliği yapılarak Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yapıldığına ithatfta bulunan Yağcı; vatan hainleriyle kol kola olanlara şimdilik ses çıkarmıyorsak herkes yerini bilecek dedi. Böylelikle Mustafa Naim Yağcı’nın CHP’ye karşı ilk ciddi hamlesi de gerçekleşmiş oldu. Yağcı’nın ardından meclis sıralarında karşılıklı sataşmalar meydana gelirken AK Partili Bayram Varol sesini yükselterek sizden izin mi alacağız konuşmak için tepkisini gösterdi.

O sırada Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi salona girerek tartışmaya müdahale etti. Meclis Gündemi’ne gelen 9 maddelik önergeler verilde ve toplantı sona erdi.

atasehir24

 

YORUM YAP