Anasayfa / Gündem / Ataşehir Belediye Meclisi Mayıs Ayı İlk Toplantısı

Ataşehir Belediye Meclisi Mayıs Ayı İlk Toplantısı

Ataşehir Belediye meclisi Mayıs ayı ilk oturumunu Pandemi sürecinin esnemesinden yakaşık iki yıl ardından Novada AVM’de bulunan salonunda gerçekleştirdi.

Ataşehir Belediye meclisi yeniliklerle Mayıs ayı birinci birleşimini gerçekleştirdi. Ataşehir Belediye Başkan vekili İlhami Yılmaz, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam edilişinin 50.yılında anarak konuşmasına başladı.

İktidar partisi Adalet Kalkınma Partisi’nin kısaltılmış ismi “AK Parti” ibaresi her daim sorun olmaktan bu meclis toplantısında da kurtulamadı ve Ataşehir Belediye Başkan vekili İlhami Yılmaz konuşmasında AKP söylemi sıklıkla AK Parti grubu tarafından eleştirilerek düzeltildi.
AKP mi AK Parti mi? tartışmalarının ardından gündem dışı söz alan İYİ Parti Ataşehir Belediye meclis üyesi Oğuz Sarul’un AK Parti grubuna “AK Parti aya sert indi” benzetmesi de AK Partili meclis üyelerinin tepkisi ile karşılaştı.

MHP Ataşehir Belediye Meclis üyesi Hakan Arıkan partisinin ismi kullanılarak kendisine ayrılan meclis kürsüsü için Meclis Başkan Vekili Kudret Aslan’a teşekkür etti.

Mayıs ayı toplantısında ikinci bir ilk daha yaşandı. CHP’li Meclis Üyesi Sadık Semih Kayhan bu sefer gazeteci oldu ve objektifi eline alarak basın emekçilerini fotoğrafladı.

AK Parti Ataşehir Belediye meclisi Grup Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı’nın uzun süre Arapça konuşması birleşimde dikkat çekti.

Ataşehir Belediye meclisi Başkan vekili Kudret Arslan “bir ilki gerçekleştirerek” basına koltuklu basın bölümü hazırlamış, kendisine buradan çok teşekkür ederiz.

Oturuma başkanlık eden Kudret Arslan, gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından 12.05.2022 Perşembe günü saat 15.00 da toplanmak üzere oturumu kapattı

Göz Atın

Orhan Atalay, DSİ Genel Müdürü Lütfü Akça’yı Ziyaret Etti

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof.Dr. Orhan Atalay, Devlet Su işleri Genel Müdürü Prof Dr Lütfü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir