Anasayfa / Gündem / Ataşehir Belediye İşçileri: Sendika Üyeliğimiz Elimizden Alınıyor

Ataşehir Belediye İşçileri: Sendika Üyeliğimiz Elimizden Alınıyor

Ataşehir Belediyesi işçileri görevden alınmaya çalışılan temsilcilerine sahip çıkarak kendi iradelerinin yok sayılmasını iş çıkışı servis araçlarının kalktığı alanda alkış ve sloganlarla protesto ettiler.

Ataşehir Belediyesi Sendika temsilcileri “Temsilcilik görevimiz ve sendika üyeliğimiz zorbalıkla elimizden alınıyor. Yaklaşık 1,5 yıldır çalıştığımız alanda sendika temsilciliği görevini yürüten emekçiler olarak bugün görevimizden alınacağımız yeni seçilen Genel -İş İstanbul Anadolu Yakası 1 Nolu şube yönetimi tarafinfan bizlere bildirildi. Eleştirel tutumumuz ve çalışanların haklarını gözeten çabalarımız nedeniyle maalesef hedef haline getirildik. Temsilcilik görevimizin yanında sendika üyeliğinden ihraç edilmek istendimiz de belirtildi. Zorbalık karşısında sessiz kalmayacağız. Emeklerimizin ayaklar altına alınmasına izin vermeyeceğiz.” dediler.
Ataşehir Belediyesi DİSK/Genel-İş sendikası temsilcilerinden işçi temsilcilerinin şube yönetimi tarafından görevden alınmasına karşı ortak tepkisi ve açıklaması şöyle:
“Merhaba değerli emekçi arkadaşlarımız, İşçiler tarafından seçilmiş olan temsilcilerin şube yönetimi istemiyle temsilcilik görevlerinden alınacağını maalesef üzülerek öğrendik. İşçilerin sandıkta oy kullanarak seçtiği kişilerin yine sandık ile gideceğini belirtmek isteriz. Seçilmiş temsilcilerin görevden alınması demokratik ilkelere, işçi iradesine ve emek mücadelesine büyük zararlar vermektedir. Emeklerimiz kimsenin keyfi tutumlarına terk edilemez. Ataşehir Büro/Destek işkolu temsilcisi olan Sevgi Peker, İnan Kaloğulları, Deniz Çakmak ve Özgür Çakırka’ya karşı uygulanan bu keyfi tutumu kabul etmeyeceğimizi belirtmek isteriz. Aşağıda ismi bulunan temsilciler olarak işçi iradesine saygı gösterilmesini ve zorbalığı çağrıştıran yöntemlerden vazgeçilmesi gerektiğini belirtiyoruz. Emeğimiz ve geleceğimiz herşeyi üstündedir. Haksız ve adaletsiz tutmaları kabul etmeyeceğiz. Saygılarımızla.”
Ataşehir Belediyesi temsilcileri:
Heybettulah Kızgın
Seyit Gülay
Murat Karameşe
Adem Yaşar
Mecit Şahin
Cemal Aslan
Sevgi Peker
Deniz Çakmak
İnan Kaloğulları
Özgür Çakırka
Günay Coşar
Murat Ağaçdalı
Derviş Sönmez
Serkan Kılıç
Hasan Bulgan
Erkut Kaygusuz
Celal Aydoğan
Selçuk Güner
Mehmet Tepe

Göz Atın

Orhan Atalay, DSİ Genel Müdürü Lütfü Akça’yı Ziyaret Etti

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof.Dr. Orhan Atalay, Devlet Su işleri Genel Müdürü Prof Dr Lütfü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir