Anasayfa / Gündem / Ataşehir Belediye Ekiplerinin Kar Temizliği Devam Ediyor

Ataşehir Belediye Ekiplerinin Kar Temizliği Devam Ediyor

İstanbul’da devam eden yoğun kar yağışı yüzünden trafikte aksamalar yaşanıyor. Ataşehir ilçesinde Kar yağışı yüzünden kapanan yollar ve iş yerleri önünde kar temizliğni Ataşehir Belediyesi ekipleri gece gündüz ara vermeden çalışmaya devam ediyor.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi yaptığı açıklamada ”Değerli komşularım, Ataşehirimizde ekiplerimiz karla mücadeleye, kar küreme ve tuzlama araçlarıyla hız kesmeden devam ediyor. Kar yağışının olumsuz etkisini gidermek için gece gündüz demeden sizler için çalışıyoruz. Lütfen zorunlu olmadıkça özel araçlarımızla trafiğe çıkmayalım” dedi.

Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Orhan Çerkrez yaptığı açıklama ‘İlçemiz dahilinde yoğun yağan kar yağışının ardından vatandaşlarımızın mağdur olmaması için tüm araç ve gereçlerimizle 24 saat seferber olan ekiplerimiz yol açma, tuzlama,kaldırımlarda kar temizleme çalışmalarını aralıksız olarak sürdürmektedir. Ekiplerimiz; özellikle Vatandaşlarımızın sağlıklarıyla ilgili gitmek zorunda olduğu sağlık kuruluşlarımızın önünde biriken karları temizleme ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarını anbean yapmaktadır. Ayrıca herzaman yanlarında olduğumuz can dostlarımız sokak hayvanlarını da unutmayarak onların barınma, yeme,içme ihtiyaçlarını da karşılayarak onların da bu kötü hava koşullarından olumsuz etkilenmemelerini sağlamaya devam etmekteyiz.Bu olumsuz koşulları koordineli bir biçimde atlatabilmek için ilçemiz genelinde kurulan koordinasyon merkezimizde herdaim çalışmalar sürmekte olup meteoroloji ilgililerinden sürekli hava durumuyla ilgili bilgiler alınmakta ve vatandaşlarımızdan gelen acil çağrılar anında değerlendirilerek çözüme kavuşturulmaktadır”dedi.

Göz Atın

Ataşehir Belediyesi 13. Çevre Festivali 28 Mayıs’ta başlıyor

İstanbul Ataşehir Belediyesi 13. Çevre Festivali, 28 Mayıs’ta başlıyor. “Tek Bir Dünya” mottosuyla yola çıkarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir