Anasayfa / Gündem / Ataşehir Belediye Bütçesinden Basına Ayrılan Paralar Nereye Harcandı?

Ataşehir Belediye Bütçesinden Basına Ayrılan Paralar Nereye Harcandı?

İstanbul Ataşehir İlçesinde çalışan yerel Gazeteciler, Ataşehir Belediyesi’nin bir yıldır kendilerine reklam verilmemesine tepki gösterdiler.

Gazeteciler diğer ilçe Belediyelerin yerel Gazetecilere küçük ilanlar ile destek vermesine rağmen, Ataşehir Belediyesinin bütçede para yok demelerine tepki göstererek Belediye Bütçesinden Basına ayrılan paralar nereye harcandı? diye soruyorlar. Ataşehir Belediyesi bütçesinde 2020 yılı için 4 milyon 250 bin lira Basın için bütçe ayrılmıştı. 2021 Belediye bütçesinden yine basına 4 milyon lira bütçe ayrıldı.

ATAŞEHİR EKSPRES DERGİSİNE NE KADAR PARA HARCANDI?

Ataşehir Belediyesi tarafından 2016 yılından itibaren aylık çıkarılan Ataşehir Ekspres Dergisi 2018 yılında yayınına son verilmişti. Ataşehir Ekspres Dergisi içeriğinin Ataşehir ilçesi ile alakası olmayan haberlerin yer alması ve bu derginin ne kadar paraya mal edildiği bir türlü açıklanmaması tepkilere neden oluyordu. Ataşehir Ekspres Dergisi yayını durdurulduktan sonra eski basın danışmanın işine son verilmişti. Ayrıca Dergi için 630 bin lira harcandığı iddia edilmişti.

Göz Atın

Başkan Soyer: İzmir’in ekmeğini ve refahını büyütüyoruz

İzmir Büyükşehir Belediyesi üretenin sesini yükseltmek ve halkın adil gıdaya ulaşmasını sağlamak için 82 ülkede …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir