DOLAR 32,5102 % 0.01
EURO 34,6622 % -0.11
STERLIN 40,2053 % 0.03
FRANG 35,6882 % -0.06
ALTIN 2.432,75 % -2,67
BITCOIN 66.361,97 2.429

Ardahan Tekstil Kompleksi İlk Üretimine Başladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ardahan Tekstil Kompleksi İlk Üretimine Başladı

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in girişimleri ile Ardahan şehir merkezinde 250 kişinin çalışacağı Sabri-Saniye Erdoğan Tekstil Kompleksi üretime başladı.

Ardahanlı hayırsever işadamı Selami Erdoğan tarafından yaptırılan ve işletmeciliğini Taner Badem’in üstlendiği Sabri-Saniye Erdoğan tekstil kompleksi ilk üretimine başladığı açıklandı. Tekstil Fabrikanın açılmasında büyük emeği olan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, fabrikaya ismi verilen iş insanı Selami Erdoğan’ın annesi Saniye Erdoğan ve Belediye Meclis Üyesi Volkan Ünver’le  birlikte fabrikayı gezdi.

 Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir yaptığı açıklamada “Ardahan’ımızda Cumhuriyet tarihi boyunca bir ilk olan 250 hemşerimizin aynı anda iş bulup evine ekmek götüreceği fabrikamız bir yılık yoğun çalışmalarımız ve gayretlerimiz sonucu yapımı bitti ve üretime başladı. Fabrikaya ismini veren Saniye teyzemizin mutluluk huzur ve haklı gurur duyuşu her haliyle dışa vuruyordu. Rahmetli olan eşi Cılavuz Köy Enstitüsü mezunu öğretmenlerinden Sabri Erdoğan’ın ismini verdikleri torun Sabri de babaannesini bir saniye bile yalnız bırakmadı. Saniye – Sabri Erdoğan çiftinin oğulları iş insanımız Selami Erdoğan tarafından ilimizde işsizliği ve göçü önlemek üzere inşa edilen Fabrikamız hayırlı uğurlu olsun. Sabri öğretmenimize Allah’tan rahmet Saniye teyzemize sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Vatana millete böylesine hayırlı evlatlar yetiştirdikleri için önlerinde saygıyla eğiliyorum. Bu daha başlangıç eğer burayı işletmede başarılı olursak devamının geleceğinin sinyalini Selami Erdoğan’dan aldım. Bir sevindirici bilgi vermek istedim. Ardahan Milletvekilimiz Prof. Dr. Orhan Atalay’a ilimizde işsizliği bitirmek için SERKA destekli birkaç tekstil fabrikası daha açılması yönünde yoğun çalışması var, hatta yatırıma alındı bile. Yine Valimiz Hüseyin Öner ve SERKA genel sekreterliğimiz çalışmaları başlatmış durumda. İlk aşamada işe başlayamayan hemşehrilerim kırılıp darılmasın 6 ay 1 sene sonra iş arayan herkes inşallah iş kapısı bulacak. Başta iş insanımız Selami Erdoğan başta olmak üzere, işletmeci Taner Badem, STK, İŞKUR ve belediyemizin her kademesindeki çalışma arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

YORUM YAP