DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Ardahan Meşedibi Köyü Derneği Geleneksel Kaz Yemeğinde Buluştu

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Ardahan Meşedibi Köyü Derneği Geleneksel Kaz Yemeğinde Buluştu

Merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan Ardahan Meşedibi (Morofka) Köyü Derneği, 09 Şubat 2020 Pazar günü Esenyurt Nene Hatun Kültür merkezinde geleneksel Kaz yemeğinde bir araya geldiler.

Meşedibi Köyü Dernek Başkanı Özcan Düğmeci yaptığı konuşmada ”Geleneksel Kaz yemeğimizde hedefimiz Morofkalı hemşehrilerimizi dayanışma ve kaynaşmasına vesile olmaktır. Buradan Derneğimize Maddi, Manevi desteğini esirgemeyen üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt yaptığı açıklamada ”Benim babam Morofka’da öğretmenlik yaptı. Yaşı büyük olanlar hatırlar. Onun için Morofka Köyü gönlümde ayrı bir yeri vardır. Dernek gecelerinde elimden geldiğince katılıyorum. Gerçekten dayanışma açısında çok önemli buluyorum. Birlik, beraberleğimizi korumalıyız. Bizi bölmeye, ayırmaya çalışanlara müsade etmeyeceğiz. Birbirimizle uğraşmadığımız sürece sorunlarımız kısa sürede çözüldüğünü göreceksiniz” dedi.

Ardahan Meşedibi (Morofka) Köyü Derneği Kaz gecesine Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, İstanbul Avrupa yakası Ardahan Dernek Başkanı Akın Bozkaya, Sulakyurt Dernek Başkanı Yener Bayrakçı, Samandöken Dernek Başkanı Enver Erdaş, Ankara ARDAFED Kadın Kolları Başkanı Canan Uzun Avşar, Siyasal Yaşam gazetesi sahibi Erkan Sarıkaya ve çok sayıda STK yöneticisi katıldı. Etkinlikte sahne alan Dengbej Havin ve Emrah Acar misafirlere türkü ziyafeti sundular. Sunuculuğu ise Selvi Zengin Gezer yaptı.

 

YORUM YAP