Anasayfa / Gündem / Ardahan Belediyesi Güneş Enerjisi Santrali Kuruyor
Aerial view on the solar panel. Technologies of renewable energy sources. View from air. Industrial landscape during sunset. Technologi - image

Ardahan Belediyesi Güneş Enerjisi Santrali Kuruyor

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, gittikçe artan yüksek enerji fiyatları karşısında yakın zamanda Ardahan şehir merkezinde Güneş Enerjisi Sistemini hayata geçireceklerini açıkladı.

Ardahan Göle Belediyesi ve Köprülü Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda yapımı tamamlanıp faliyete geçen Güneş Enerjisi Santrallerine şimdi Ardahan Belediyesi tarafından Güneş Enerjisi Santrali kurulacak.

Başta işsizlik olmak üzere hemen her alanda kalkınmacı yönünü ortaya koyan Başkanı Demir, enerji başlığı altında da Ardahan adına önemli bir yatırıma imza atıyor. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; yakın zamanda üretime geçirecekleri güneş enerjisi sistemi üzerinde 1 yıldır çalıştıklarını ifade eden Başkan Demir, bu santral sayesinde hem enerji fiyatlarının zorladığı belediye bütçesinde büyük bir rahatlama sağlanacağını hem de daha sonra vatandaşların da faydalanabileceği bir yapı kuracaklarını belirtti.

Göz Atın

Ataşehir Belediyesi 13. Çevre Festivali 28 Mayıs’ta başlıyor

İstanbul Ataşehir Belediyesi 13. Çevre Festivali, 28 Mayıs’ta başlıyor. “Tek Bir Dünya” mottosuyla yola çıkarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir