Anasayfa / Gündem / Ardahan Barosu Yeni Başkanı Murat Yolcu Oldu

Ardahan Barosu Yeni Başkanı Murat Yolcu Oldu

Bugün yapılan Ardahan Barosu kongresinde yeni başkan belli oldu. Toplam üye sayısı 56 olan baroda 54 oy kullanılırken mevcut Başkan Osman Nuri Yıldız 24 oy alırken Göleli Avukat Murat Yolcu 30 oy alarak Baronun yeni başkanı oldu

Ardahan Barosu’nun 2. Olağan Genel Kurulu seçimi yapıldı. 56 Üyesi bulunan Ardahan Barosu seçiminde mevcut Başkan Av. Osman Nuri Yıldız ve Av. Murat Yolcu yarıştı.

Dursun Akçam Kültür Evi’nde 2. Olağan Genel Kurulu seçimi için divan oluşturuldu. Divan başkanlığına Av. Ahmet Yavuz Yılmaz, oy çokluğuyla seçildi. İstiklal Marşı ve Saygı Duruşunun ardından başkan adayları birer konuşma yaptı ve daha sonra seçime gidildi.

Yapılan oyla sonucunda Av. Murat Yolcu 30 oy alırken, rakibi eski başkan Av. Osman Nuri Yıldız ise 24 oyda kaldı. Oylamada toplam 54 oy kullanıldı.

Ardahan Barosu Başkanlığını kazanan Av. Murat Yolcu, ANKA Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Yolcu:  “Türkiye’nin en genç barosu olan Ardahan Barosu’nun 2. Olağan Genel Kurulunu yaptık. Avukatlarımızın teveccühü ile Baromuzun 2. Başkanı seçildim. Türkiye’de hukukun üstünlüğüne, meslektaşlarımıza ve Ardahan’a karşı sorumluluğumuzun farkındayız. Hukukun üstünlüğü ve demokrasinin tecellisi için çalışacağımıza söz veriyorum” dedi.

Göz Atın

İBB teknolojiyi genç yetenekleri yakalıyor

Bilgi teknolojileri alanında genç insan kaynağı yetiştirmek amacıyla 30 adayla ‘İBB Tech Gelecek’ programı başlatıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir