DOLAR 32,3260 % 0.33
EURO 35,0130 % 0.46
STERLIN 41,1071 % 0.18
FRANG 35,5092 % 0.64
ALTIN 2.425,89 % 0,18
BITCOIN 67.920,00 -0.451

ARDAFED Kadın Kolları İçin Toplandılar

Yayınlanma Tarihi : Google News
ARDAFED Kadın Kolları İçin Toplandılar

Merkezi İstanbul Şişli’de bulunan İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu, geniş katılımlı bir Kadın kolları için ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Gazeteci Fakir Yılmaz’ın başkanlığına gelmesinden bu yana, ‘Güçlü Bir Ardahan Lobisi’ parolası ile çalışmalarını hızlandıran ve ortaya koyduğu çalışmaları ile son yılların en büyük çıkışını yakalayan Ardahan Dernekler Federasyonu bir ilke daha imza attı.

ARDAFED Yönetiminin aynı zamanda Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Gazeteci Fakir Yılmaz ile birlikte ortaya koyduğu çalışmaların başında gelen ve ülke genelin de etkili sonuçlar veren ARDAFED bu kez Ardahanlı kadınları bir araya getirmek için kolları sıvadı.
İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Ardahan ve ilçelerinde düzenlediği toplantılarla Ardahanlıları bir araya getiren ve ‘Güçlü Bir Ardahan Lobisi’ parolası ile yol almaya devam eden ve Ardahanlılara öz güvenlerini hatırlatan ARDAFED bu kez Ardahanlı kadınları bir araya getirdi.
Ortaya koyduğu çalışmalar ile öncelikle Ardahan ve Ardahanlı siyasilerin adını gölgeleyen KAI, KAISİAD gibi saçmalıkları elinin tersi ile iten ve İstanbul Esenyurt’ta, Bakırköy’de, Şişii’de, Kocaeli Dilovası’nda 4 Ardahanlı Belediye Başkanının seçilmesine katkı sunan Ardahan Dernekler Federasyonu Ardahanlıların bir araya gelmesi için kurdurduğu yeni bir çok derneğin yanı sıra Ardahan Günleri, Ardahanlı İşadamları Toplantıları, Ardahan Bal Festivali, Ardahan’a Baro kurulması için çabaları gibi önemli bir çok ziyaretler yaparken Ardahanlı kadınların varlığını ortaya koymak için yeni bir çalışma başlattı.
Ardahan Dernekler Federasyonu Kadın Kolları oluşumu için ilk toplantısını gerçekleştiren ARDAFED bu yönde ki ilk önemli adımını İstanbul Şişli‘de Genel Merkezinde gerçekleştirildi .

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı, 20. Ardahan Bal Festivali, Yaz Tatili ve Kurban bayramı öncesi dönemin de ve ARDAFED Genel Başkanı Fakir Yılmaz’ın Ardaha’dan katılmak ve Kılıçdaroğlu ile Ardahan’a gelen misafirleri karşılmak için gittiği bal festivalinin yapıldığı aynı gün ve saate yapılmasına karşın bir çok Ardahanlı kadın ARDAFED’in bu yönde yaptığı çağrıya ilgi gösterip, toplantıya katıldı.
Toplantının ilk amacı İstanbul’da yaşayan Ardahanlı kadınların tanışıp, kaynaşa bilecekleri bir ortamın sağlanması iken, aynı zamanda bu yeni oluşumda; daha önceden kurulmuş ve faaliyetlerine devam eden bütün Ardahanlı kadın dernekleri ile irtibat kurulması ve Ardahanlı kadınların bir arada olacağı tek bir platform üzerinde birleşmesini sağlamak hususunda görüşmeler yapılmasına dair mutabakata varıldı .

“Ardahan için ben de varım“ diyerek yola çıkan kadınlar her sektörden bağlantılarını kullanarak birbirlerine destek olacaklarını belirterek bir sonraki toplantı için tarih belirlemek üzere istişarelerine devam edecekler . Bu oluşumun ilk toplantısında bulunan kadınlarımızın isimleri ise şöyle; Elif Timarcıoğlu – Turizmci, Gül Özgül Yıldız – Medikal Estetik Pod Uzm, İpek Süt – Tekstilci/Siyasetçi – Modacı, Özge Derdiyok – Avukat/Siyasetçi, Günay Demir Yıkılmaz-Davranış Bilim.Uzm, Yazar, Aslı Kılıç – Öğrenci, Benhür Marangoz – Emekli Memur, Birsen Hirşah – Ev Hanımı , Dilek Kılıç – Çocuk Bakıcılığı, Eda Tan – Stajyer Avukat, Elvan Boran – Yönetici , Gönül Yılmaz – Emekli, Gülay Bahşi – Ev Hanımı, Pınar Kaya – Mağaza Yöneticisi , Senhür Şen – Memur, Songül Bilgili – Sporcu

YORUM YAP