DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ARDAFED Ardahan’ın 99. Kurtuluş Yıl Dönümünde İstanbul’da Etkinlik Yapacak

Yayınlanma Tarihi : Google News
ARDAFED Ardahan’ın 99. Kurtuluş Yıl Dönümünde İstanbul’da Etkinlik Yapacak

19/23 Şubat’ta Boatnikpark’ta Ardahan Günleri Var.. Son yıllar da ortaya koyduğu çalışma ve çabaları ile ‘Güçlü Bir Ardahan Lobisi’ nin oluşumuna katkı sunan ve başta İstanbul’da olmak üzere yurt genelinde ki Ardahanlıların siyasette, ticarette, kültür, sanatta öne çıkmasına vesile olan Ardahan Dernekler Federasyonu 2020 yılına da hızlı başladı. Gazeteci Fakir Yılmazın başkanlığına gelmesi ardından İstanbul’da ilk olarak Ardahan’ı Tanıtma Günlerini gerçekleştiren ARDAFED 2020 yılına da ki etkinliklerine Ardahan’ı tanıtma günleri ile start verecek.

İstanbul, Ankara, Kocaeli, İzmir ve Ardahan’da düzenlediği toplantılarla Güçlü Ardahan Lobisinin bir araya gelmekle olacağını anlatan ve bu toplantıların tetiklemesi ile son 50 yılda olmayanı gerçekleşmesine katkı sunan, Ardahan’a Baronun kurulmasına vesile olan, İstanbul’da 3, Kocaeli ve Aydın’da birer Ardahanlı Belediye Başkanının seçilmesine 2 Belediye Başkan Yardımcısı onca Belediye Meclis Üyesi, Muhtar, İdareci ve Ardahanlıların farkında olamadıkları öz güvenlerini hatırlatan çaba ve çalışmalarla bir çoklarına örnek olan ARDAFED Ardahan’ın Kurtuluşunun 99. Yıl Dönümünü sadece dar salonlarda, kaz geceleri ile değil, açık alanda yapma ilkini de yapacak.

23 Şubat’ta Almanya’da düzenleyeceği Kurtuluş Gecesinin yapılacağı günlerde Türkiye’de de 19/23 Şubat 2020 Günlerinde yine İstanbul’da bir ilki gerçekleştirecek olan Ardahan Dernekler Federasyonu, ARDAFED daha önce yine bir ilk olan Bal Festivalini gerçekleştirdiği Bakırköy Botanikpark’ta Ardahan’ın yeniden vatan topraklarına katılışının 99. yıl dönümünü 5 günlük bir dev organizasyonla gerçekleştirecek. Tüm siyasilerin, stk ve derneklerin davet edildiği ve ‘Gelin Birlikte Yapalım’ dendiği bu önemli etkinlik öncesi hazırlıklarına başlayan Ardahan dernekler Federasyonu yer tahsisi ardından Ardahanlı sanatçılar ile bir araya gelerek organizenin sahne kısmını ele aldılar. Geçtiğimiz günlerde ARDAFED’i ziyaret eden Sarıyer ve Şişli Belediye Başkanları öncesi AK Parti ve MHP Şişli İlçe Teşkilatlarının yanı sıra Ardahan/Göle Köprülü Belediye Başkanını kabulle 2020 yılına adım atan ARDAFED’in 19/23 Şubat Günleri arasından yapacağı ‘Ardahan’ın 99. Kurtuluş Şenlikleri’ adlı etkinliğine bir çok önemli sima da davet edilmeye başladı.

YORUM YAP