Anasayfa / Sivil Toplum Kuruluşları / ARDAFED Ardahan’ı Yine İstanbul’a Taşıyacak

ARDAFED Ardahan’ı Yine İstanbul’a Taşıyacak

Merkezi İstanbul Şişli’de bulunan ve Başkanlığını Gazeteci Fakir Yılmaz’ın yaptığı, İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) Bakırköy Botanikpark’ta Ardahan tanıtım günleri yapacak.

Son yıllarda ortaya koyduğu çalışmalar ile başta İstanbul’da olmak üzere yurt genelinde bulunan Ardahanlıları bir araya getiren ve Ardahan’ın yurt geneline olduğu gibi tüm dünyaya tanıtma çalışmalara imza atan Ardahan Dernekler Federasyonu, 19-20-21-22-23-24 Nisan 2019 Günlerinde bir kez daha Ardahan’ı tanıtacak.

Gazeteci Fakir Yılmaz’ın Başkanlığına gelmesiyle birlikte hareketli günler yaşayan ARDAFED İstanbul Maltepe’de başlattığı ve Bakırköy Botanikpark’ta devam ettirdiği, ‘Ardahan’ı Tanıtma Günlerin’ nin 4. Nisan ayında İstanbul’un batı yakasında bulunan alanda gerçekleştirecek.

4 günde 1,5 Milyonun ziyaret ettiği İstanbul Maltepe sahilinde ki 1. Ardahan’ı Tanıtma Günlerinin ardından İstanbul’un Avrupa yakasında yine 4 gün içn de 500 bin insanın ziyaret ettiği, ‘Ardahan Bal Festivali’ ni gerçekleştiren Ardahan Dernekler Federasyonu geçtiğimiz yılda İstanbul Maltepe Cumhuriyet Parkında 2. Ardahan Günlerini Gerçekleştirmişti.

Bu dev etkinliklerinin yanı sıra Ardahanlı siyasilerin yanında yer alan ve onları sürekli düzenlediği toplantılar ile bir araya getiren Ardahan Dernekler Federasyonunun ‘Güçlü Bir Ardahan Lobisi’ parolası ile yol aldığı bu süreçte 12 Ardahanlı siyasi i-İstanbul, Bursa ve Kocaeli’nden çeşitli partiler de Belediye Başkanı adayı oldular.50’ye yakın Ardahanlının Belediye Meclis Üyesi listelerinde yer bulduğu ‘Güçlü Bir Ardahan Lobisi’ çalışmalarının devamı iççin 19-20-21-22-23-24 Nisan Günlerinde 4. Ardahan’ı tanıtma Günlerini düzenleyecek olan ARDAFED bu önemli etkinlik öncesi başta Ardahan Derneklerini olmak üzere tüm Ardahanlıları göreve çağırmakta.

Göz Atın

İstanbul’da metrosuna ücretsiz internet

İBB’ye ait M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’nda ücretsiz İBB Wi-Fi hizmeti başladı. Bu hattı kullanan İstanbullular …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir