Home / Sivil Toplum Kuruluşları / ARDAFED 19-24 Nisan’da Yapılacak Tanıtım Günleri İçin Toplandı

ARDAFED 19-24 Nisan’da Yapılacak Tanıtım Günleri İçin Toplandı

Merkezi İstanbul Şişli’de bulunan Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) yönetimi 19-24 Nisan’da Bakırköy Botanik Parkt’ta yapılacak olan Ardahan günleri için bir aradaydılar.

Kurulduğundan bu yana ‘Güçlü Bir Ardahan Lobisi’ parolası ile yol almaya devam eden Ardahan Derneklerinin en üst çatısı konumunda ki Ardahan Dernekler Federasyonu yeni bir etkinlik için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Ardahanlı olan Bakırköy, Şişli, Esenyurt ve Diovası Belediye Başkanlarını kutlayan Ardahan Dernekler Federasyonu Ardahanlı Başkanların makamlarını oturmaları ve halen tartışılan ve bir an önce sonucu belirlenmesi beklenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanının mazbatasını alması ardından kutlama ziyaretleri yapmayı da karar kıldılar. 19-24 Nisan’da yapılacak olan 3. Ardahan Günleri için kolları sıvayan ARDAFED Yönetimi bu etkinlik sonra izlenecek yol için başta federasyonu üye dernekler olmak üzere tüm Ardahan Dernekleri ile bir araya gelerek kongre dahil yeni bir yol haritası çizme kararı aldılar. Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Fakir Yılmaz’ın Genel Başkanlığını yaptığı Ardahan Dernekler Federasyonu bugünkü toplantısında iç denetim raporunu da gözden geçirerek bu yönde yapılan çalışmaları bir rapor haline getirip, kamuoyuna sunmaya da karar aldı. ARDAFED Başkan Vekili Efkan Demir’in yanı sıra ARDAFED Başkan Yardımcıları Hafız Kaya, Şemsettin Şenel, Hüseyin Kaya, Denetim Kurulu Başkanı Aytekin Akpınar, Sıtkı Dursun, Mahmut Morkoç, Gazeteci Yusuf Şit, Casim Yıldırm, Dağcı (Tikkoş) Köy Dernek Başkanı Erol Yıldız’ın katıldığı toplantıda alınan diğer bir karar da 19-24 Nisan’da Bakırköy Botankpark’te ki Ardahan Günlerine tüm Ardahanlılar ve İstanbullular davet etmek oldu.

About Erkan Sarıkaya

Bizimle sosyal hesaplarımdan yada telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Check Also

KAR-DER Muharrem Ayında Aşure Dağıtı

Merkezi İstanbul Ataşehir’de bulunan ve Başkanlığını Orhan Çerkez’in yaptığı Kars Ardahan Iğdır Yöresi Sosyal Yardımlaşma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.