Anasayfa / Sivil Toplum Kuruluşları / ARDA-FED, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Etkinliği Yaptı

ARDA-FED, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Etkinliği Yaptı

Merkezi İstanbul Şişli’de bulunan ve Başkanlığını Gazeteci Fakir Yılmaz’ın yaptığı İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde CHP Ataşehir ilçe Kadın Kolları ve CHP Şişli İlçe Kadın Kolları katılımı ile bir program düzenledi.

Pandemi denilip, kenara çekilen federasyon, derneklere rağmen ‘Güçlü Bir Ardahan Lobisi’ parolası ile çalışmalarına ara vermeyen ARDAFED Ardahan ve Ardahanlıları anlatmaya 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde de devam etti. Gazeteci Fakir Yılmaz’ın başında bulunduğu ve son 5 yıldır ortaya koyduğu çalışmaları ile dernekçiliğin ve lobiciliğin nasıl yapılacağını çalışmaları ile ortaya koymaya devam eden ARDAFED, kadınlar gününde düzenlediği ve yoğun geçen bir etkinlikle Ardahan’ı bu kez kadınlara anlattı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Ardahan Dernekler Federasyonu ARDAFED Genel Merkezinde düzenlediği etkinlikle Ardahan’ı yabancı kadınlara anlattı.

Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını da yapan Gazeteci Fakir Yılmaz’ın Genel Başkanlığını yaptığı Ardahan Dernekler Federasyonu Ardahan’ın Vatan Topraklarına katılışının 100. Yıl Dönümünden sonra 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Genel Merkezinde düzenlediği etkinlikle kutlandı.
Bir çok yabancı kadının davet edildiği ve 30’a yakın kadını İstanbul Şişli’de bulunan ARDAFED Genel Merkezinde ağırlayan Ardahan Dernekler Federasyonu misafir ettiği kadın misafirlere karanfil ve Ardahan’ı anlatan dergileri hediye etikten sonra Ardahan’ı ve Ardahanlıları anlattı.
Fakir Yılmaz’ın yanı sıra Senhür Şen, Şengül Dursun ile Bayram Çağlayan’ın ev sahipliği yaptığı misafirlere eşlik eden Ardahanlı Deniz Kaftancıoğlu da katılırken, Ardahanlı sanatçı Uğur Akçay Ardahan’ın müzikleri eşliğinde sesi ve müziği ile katıldı.

30’a yakın kadının katıldığı etkinliğe CHP İstanbul Ataşehir ve Şişli Kadın Komisyonu Başkanları da eşlik etti.
Çoşku içinde kutlanan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Ardahan’ı ve Ardahanlıları anlatan ARDAFED Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz ‘Güçlü Bir Ardahan Lobisi’ parolası ile yoluna devam eden Ardaha Dernekler Federasyonu olarak başta İstanbul’da olmak üzere batı kentlerinde Ardahanlıları bir arada tutup, siyasette, ekonomide, kültür ve sosyal hayatta güçlü olmalarını sağlamak olduğunu belirterek, etkinliklerine katılan tüm kadınlara karanfil hediye ederek, teşekkür etti.

Çay, tatlı ve soğuk meşrubatlar eşliğinde misafirlerini ağırlayan ARDAFED Ardahan müzikleri eşliğinde kadın konuklarına güzel saatler yaşatırken çekilen toplu bir fotoğrafla etkinlik son buldu.

Göz Atın

16. Dursun Akçam Kültür ve Sanat Günleri Başladı

16. Dursun Akçam Kültür ve Sanat Günleri etkinliği 9-10-11 Temmuz da memleketi Ardahan’da başlıyor. 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir