Anasayfa / Sivil Toplum Kuruluşları / Ankara’da Kars Ardahan Iğdır Kadın Meclisi Kuruldu

Ankara’da Kars Ardahan Iğdır Kadın Meclisi Kuruldu

Ankara Hoçvanlılar Dernek Başkanı Canan Avşar Uzun, bir gurup arkadaşı ile uzun süredir üzerinde çalıştıkları merkezi Ankara’da olan Ardahan Kars Iğdır Kadın Meclsi (AKI-DER) kuruluşunu gerçekleştirdiklerini duyurdu.
Canan Avşar Uzun Açıklaması Şöyle:
Değerli dostlarım, Ardahan Kars Iğdır’lı hemşerilerimizle birlikte bir Kadın Meclisine ihtiyaç olduğunu düşünerek yapmış olduğumuz istişareler neticesinde Çankaya’da ARDAHAN KARS IĞDIR KADINLAR MECLİSİ’mizi (AKI-DER KADINLAR MECLİSİ) kurmuş bulunuyoruz.
5253 sayılı Dernekler Yasası gereği her derneğin bir tüzüğü vardır. Tüzüğün amaçları doğrultusunda yardımlaşma, dayanışma,eğitim, öğretim, maddi ve manevi her nevi elimizden geldiğince hemşerilerimizin yanında olacağımızı ve bundan sonraki faaliyetlerimizi yeni kurmuş olduğumuz KADINLAR MECLİSİMİZ üzerinden yapacağımızı, hemşerilerimizin yanında olacağımızı buradan bütün Ardahan Kars Iğdırlı hemşehrilerimize duyuruyoruz.
Ülkemize, bölgemize hayırlı olsun.

Göz Atın

Maltepe’de Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Etkinliği

Merkezi İstanbul Maltepe ilçesinde bulunan ve Başkanlığını Yaşar Geler’in yaptığı Maltepe Ardahanlılar Derneği bir sosyal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir