DOLAR 32,2898 % -0.07
EURO 34,9442 % -0.06
STERLIN 41,3211 % -0.26
FRANG 36,1521 % 0.05
ALTIN 2.385,12 % -1,24
BITCOIN 66.708,01 -4.32

Posof Belediyesi Hayvan Pazarı Hizmete Açıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Posof Belediyesi Hayvan Pazarı Hizmete Açıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Ardan-Kars-Artvin Kalkınma Projesi (AKAK) kapsamında yaptırılan Posof Belediyesi Hayvan Pazarı düzenlenen törenle hizmete girdi.

Düzenlenen açılış törenine; Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, Posof Kaymakamı Enver Yılmaz, Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, daire ve kurum amirleri ile diğer protokol üyeleri, Mahalle ve Köy Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar,”Kıymetli Posoflular: Posof bugün güzel bir gün yaşıyor, güzel bir güne tanıklık ediyor. 2014 sürecinde hemşehrilerimize vermiş olduğumuz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Gerçekleştirmeye ve sizlerin hizmetine sokmaya da devam edeceğiz. 2016 yılında Tarım Bakanlığı AKAK programında başlattığımız ve 2018 yılında biten hayvan pazarımız 1 milyon 700 bin liralık bir projedir. Yaklaşık 300 baş hayvan alım- satım yapılacağı bir proje olarak hayata geçirilmiştir. Bu konuda bize destek veren herkese ve her kuruluşa ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.
Posof Kaymakamı Enver Yılmaz, “Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İlçemize ve üreticilerimize, bölgemize hayırlı olsun” diye konuştu.

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, “Bu yatırımlar gökten zembille inmiyor. Yerden kendiliğinden su fışkırır gibi de fışkırmıyor. Her bir yatırımın altında bir niyet var. Her bir yatırım altında alın teri var. Her bir yatırım altında memlekete, vatana dair bir aşk bir sevda var. Bu projenin oluşmasında emeği geçen başta Posof Belediye Başkanımız Cahit Ulgar olmak üzere herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Ardahan Valisi Mustafa Masatlı,”Açılış için bugün buradayız. Ekonominin temeli, ekonominin motoru hayvancılıktır. Yüce Allah’a şükredelim ki, belki dünyanın en güzel coğrafyasında yaşıyoruz. Aynı anda kar var, aynı anda güneş var. Aynı anda insanlar denize giriyor, aynı anda insanlar kayıyor. 12 ay boyunca insanlarımızın üretmesi, hem yaşaması, hem de tüketmesi için müthiş bir coğrafyada yaşıyoruz. Ardahan hayvancılığın memba-ı, hayvancılığın merkezi olarak bilinir. Allah buraya güzellikler vermiş, meralar vermiş. Bununla birlikte buraya has hayvan vermiş. Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Açılış töreni, protokol konuşmalarının ardından okunan dualar eşliğinde açılış kurdelesinin protokol üyeleri tarafından kesilmesi ve hayvan pazarında yapılan incelemelerin ardından sona erdi.

YORUM YAP