DOLAR 32,5174 % 0.03
EURO 34,6597 % -0.13
STERLIN 40,1915 % -0.03
FRANG 35,6874 % -0.06
ALTIN 2.437,33 % -2,49
BITCOIN 66.744,01 2.975

KAISİAD’ı Hesap Vermeye Davet Ettiler

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
KAISİAD’ı Hesap Vermeye Davet Ettiler

İstanbul Anadolu Yakasında bir araya gelen Kars- Ardahan-Iğdır Dernekleri tanıtım günlerindeki eksiklileri fazlalıkları masaya yatırdılar. Bundan sonra Tanıtım Günlerini Dernekler Platformu ile yapacaklarını açıkladılar.

İstanbul Ataşehir’de Pazar günü toplanan Anadolu yakası Dernek Başkanlarından KAR-DER Başkanı Orhan Çerkez, Çekmece KAI Başkana Rıfat Karakaya, Ümraniye KAI dernek Başkanı Tuncay Uzunkaya, Digor Platformu Başkanı İsmail Budak, Milletvekili Adayı Çetin Çapan, İstanbul KAI Derneğinin onursal Başkanı Mustafa Küpeli, İstanbul Ardahan Dernek Başkanı Ahmet Demirbaş, Ardahan Dernek Maltepe Başkanı Yaşar Geler, Kars Karaçoban dernek Bakanı Hüsnü İkan, Alagöz Köy Dernek Başkanı Muammer Taşçı, Arpaçay İrişti Dernek başkanı Bekir bey, Gazeteciler Erkan Sarıkaya ve Yusuf Şit katıldı.

Toplantını açılışında konuşan Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı ve KAR-DER Başkanı Orhan Çerkez, 4. KAI tanıtım günlerinde derneklerin ve kamuoyunun duyduğu rahtsızlık başta olmak üzere bütün soru işaretlerini giderme adına bu toplantıyı yapmak zorunda kaldıklarını, ”Bugün burada hep birlikte kararlar alacağız. Dernekler olarak alınan kararlar hepimizi bağlayacak karalardır” diyerek toplantıyı başlattı.

Toplantıda İstanbul Avrupa ve İstanbul Anadolu Yakasında bir araya gelen Kars- Ardahan-Iğdır Dernekleri tanıtım günleri, Serhat bölgesini ilgilendiren genel etkinlikler başta olmak üzere bölgeyi ilgilendiren etkinlikleri Dernekler platformu olarak yapma kararı aldılar.

KAR-DER öncülüğünde bir araya gelen il-ilçe-köy dernekleri etkinliklerin KAI Dernekler Platformu altında yapılaması için tüzüğünü resmi-gayri resmi oluşturması karara bağlandı. Toplantıda Dernekler bu anlamda bir komisyon oluşturup başkanlığına da Orhan Çerkez’i seçtiler.

 

YORUM YAP