DOLAR 31,5811 % 0.02
EURO 34,3521 % -0.01
STERLIN 40,1604 % 0.01
FRANG 35,6849 % -0.03
ALTIN 2.147,56 % -0,06
BITCOIN 2.176.726 9.389

En Genç Meclis Üyesi A.Adayı: Doğukan Öztürk

Yayınlanma Tarihi : Google News
En Genç Meclis Üyesi A.Adayı: Doğukan Öztürk

Türkiye’de gençleri artık siyasette daha fazla göreceğiz.18 yaşında ve hukuk fakültesi birinci sınıf öğrencisi Doğukan Öztürk, Türkiye’nin en genç adayı olarak Ak Parti’den Pendik Belediyesi Meclis Üyesi aday adayı oldu.

Genç yaşta siyasete adım atan Doğukan Öztürk’e medeni cesaretinden dolayı büyük destek veriliyor.

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde Ak Parti’den Pendik Belediyesi Meclis Üyesi aday adayı Hukuk Fakültesi öğrencisi Doğukan Öztürk, “Partim aday gösterirse Belediye’de gençlerin sesi olacağım” dedi.

Bütün partilerin gençleşmesi için gençlerin önünün açılmasının önemli olduğunu dile getiren Hukukçu Doğukan Öztürk, “Partim bana yol verirse gençlerin partiye dikkatlerini çekmek için yoğun bir çalışmam olacaktır” dedi.

AK Parti Yenişehir Mahallesi Gençlik Kolları Başkanlığı görevini de yürüten genç Doğukan, “Hedefim Genç arkadaşlarım sahip çıkıp bütün sorunların çözmek en önemlisi  Pendik’te oturan ihtiyaç sahibi yüksek öğrenim gören  öğrencilerin burs alması için özel bir gayret göstereceğim”dedi.

Ülkeme ve milletime hizmet için Meclis Üyesi aday adayı olduğunu ifade eden Doğukan Öztürk, ” Ahmet Cin başkanımızla yol yürümek için bu yola çıktık. Siyaseti, hizmet etmeyi seviyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın hedefleri doğrultusunda Büyük Türkiye İdeali hedefiyle mensubu olduğum AK Parti’de aktif bir siyaset hizmeti vereceğim, Çok şeyleri başaracağımızdan ümitliyim ve AK parti Pendik Ailesi’nin bir mensubu olmaktan gurur duyuyorum.” ifadesini kullandı.

Pendik’te oturan Kars Ardahan Iğdır’lı hemşehrilerimin büyük desteklerini alıp seçileceğini dile getiren Öztürk; “Seçimi kazandığımızda ilk işim Memleketimle Pendik Belediyesini Kardeş belediye yapıp hemşehrilerime hizmet edeceğim” dedi.

DOĞUKAN ÖZTÜRK KİMDİR?

Aslen Ardahan’lı olan Doğukan Öztürk, 2005 tarihinde Pendik’te doğdu. Halen Pendik’te ikamet etmekte. Eğitimini Kurtköy Anaokulu Kurtköy İlkokulu, 700.yıl ortaokulu Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu lisesi ve şu anda da Doğuş Üniversitesi Hukuk fakültesinde öğrenim görmektedir.

Birçok STK kuruluşlarında görev aldı. AK Parti Pendik gençlik kolları Yenişehir mahalle başkanı ve Pendik Ardahan il derneği gençlik kolları başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

İŞ DENEYİMLERİ: 2020 Keçeci Gayrimenkul Emlak satış Danışmanı 2022 Adres Gayrimenkul Emlak satış uzman Emlak değerleme uzmanı

KURS VE SERTİFİKALAR YABANCI DİL BİLGİSİ: İngilizce Almanca İLGİ ALANLARI VE HOBİLER Siyaset Hukuk Otomobil Teknolojisi

YORUM YAP