DOLAR 32,2889 % 0.19
EURO 34,9440 % 0.23
STERLIN 41,0658 % 0.06
FRANG 35,4314 % 0.37
ALTIN 2.417,43 % -0,17
BITCOIN 67.814,98 -1.142

Başkan Bozkurt: Esenyurt’u Bir Cazibe Merkezi Haline Getireceğiz

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Bozkurt: Esenyurt’u Bir Cazibe Merkezi Haline Getireceğiz

Esenyurt İlçe esnafıyla bir araya gelen Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, “Esenyurt’u bir cazibe merkezi haline getireceğiz, vatandaşlarımız çekinmeden Esenyurtluyum diyebilecek” dedi.

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Esenyurt Kültür Merkezi’nde ilçe esnafıyla bir araya geldi. Zabıta Müdürlüğü’nün düzenlediği programda esnafın sorunlarını dinleyerek çözüm yolları arayan Başkan Bozkurt, “Bugün buradaki ana amacımız cadde ve sokakları belirli bir disipline koyarak, kaldırımları bir standarda bağlamak. Bazı yerlerde kaldırımın tamamı işgal edilmiş durumda. Bize düşen cadde ve sokaklarımızı düzene sokarak Esenyurt’u bir cazibe merkezi haline getirmek” dedi. Esenyurt’ta kent kültürünün oluşturulması gerektiğini belirten Başkan Bozkurt, “Bir ilçeye sadece bina yapmak yetmiyor, burayı cazibe merkezi haline getirebilmemiz için bir düzen, intizam olması gerekiyor. Sokaklarımızı, caddelerimizi temiz tutmalıyız. Eskiden esnaflar dükkanlarının önünü silerdi şimdi bakıyorum kirli. Herkes belediyenin gelmesini bekliyor tabi ki biz temizleyeceğiz ama sizlerin de bu konuda hassas olması gerekiyor. Bizim ahlaka, çalışmaya, üretmeye ama zor günümüzde de birbirimize yardım etmeye ihtiyacımız var” diye konuştu.

Esnafa Piyasa Eğitimi

İlçe esnafına finans, faiz, bütçe konularında piyasa eğitimi vererek, ülkenin ekonomik geleceğiyle alakalı bilgilendirmeler yapılacağını belirten Başkan Bozkurt, “Sizlerle zaman zaman ortak toplantılar yapacağız. Para, finans, faiz, bütçe konularında bilgilendirmeler yaparak, ülkenin geleceğiyle ilgili aldığımız bilgileri size aktaracağız. Siz de bu konuda önlemlerinizi hızlı bir şekilde alabileceksiniz. Ekonomi, psikoloji, sosyoloji anlamında seminerler vererek, yaptığımız işin niteliğini de arttıracağız. Nitelik arttıkça ilçenin değeri de artacak” dedi. Esenyurt’u kendi içinde dönen kapalı bir ekonomiye dönüştürmek istediklerini söyleyen Başkan Bozkurt, “ilçemizdeki sanayicilerle görüşüyorum. Onlara tedarikçi vermeyi planlıyoruz, örneğin elektrik malzemesi ya da gıda ürünü alıyorsa, bizim esnafımızdan almasını sağlayacağız. Bu projeleri büyütebiliriz. Esenyurt’u kendi içinde dönen kapalı bir ekonomiye dönüştürebiliriz. Emin olun dünden daha mutlu bir ilçe olacağız. Kimse Esenyurtluyum derken utanmayacak” şeklinde konuştu.

Organik üretim esnafın kazanç kapısı olacak

Başkan Bozkurt organik üretim projesiyle de ilgili şunları söyledi “Önümüzdeki yıl itibariyle Anadolu’da patates ekimine başlayacağız. Kars-Ardahan-Iğdır ve Doğu bölgelerinden et getirmek için de bir çalışma yapacağız. Ayrıca Ordu bölgesinden fındık getirmeye çalışacağız. Burada amacımız, o bölgelerde üretici kooperatifleri kurarak, üretilen ürünleri getirip burada toptan fiyatına esnafa satmak. Bu şekilde hem vatandaşa organik ve sağlıklı gıda vereceğiz hem de esnafımız aracısız alacağı için uyguna satabilecek. Büyük marketlerle baş edebilmeniz için böyle bir avantajınız olacak.”

YORUM YAP