DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Ataşehir Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Çalışmalarını Anlattı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ataşehir Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Çalışmalarını Anlattı

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Köse ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Volkan Aslan, yerel basın temsilcilerine Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 10 yıllık çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kahvaltıya yerel basın temsilcileri olarak; Ataşehir Haberci Gazete ve Ataşehir Kültür Dergisi İmtiyaz ve Genel Yayın Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı, İstanbulum Yazı İşleri Müdürü ve Genel Yayın Yönetmeni Derya Arslan, Gazete Ataşehir Muhabiri Ali Bal, Bitaraf TV Genel Yayın Yönetmeni Mesut Solak, İTV Haber Portalı Yayın Yönetmeni Recep Kenan, Ataşehir Web Haber Portalı Yayın Yönetmeni İsa Kırım, Ataşehir Haber Portalı Yayın Yönetmeni Serkan Şimşek, Ataşehir’de Gündem Gazetesi İmtiyaz Sahibi Himmet Kaya, Bülten İstanbul Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yalçın Bel, Flash Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Rıza Yıldız katıldı.

Volkan Aslan yaptığı sunumda şunları söyledi: “Kültürel Belediyecilik hizmet anlayışının mihenk taşı konumundaki Ataşehir Belediyesi olarak; eğitimi insana ve insanlığa yatırım olarak görmekteyiz. Cumhuriyetimizin en temel kazanımlarından olan ve Anayasamız ile nitelenen “Eğitimde fırsat ve imkan eşitliği” en önemli prensiplerimizdendir. Mali engelleri, sosyal sınıfları, kültür farklılıklarını, cinsiyet farklılıklarını, etnik kökenleri, siyasal tercih farklılıklarını gözetmeksizin, her bireyin eğitim hakkından eşit bir biçimde faydalanabilmesi için imkânlarımız doğrultusunda hareket etmekteyiz.”

Volkan Aslan, “Ataşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın yetenek ve becerileri doğrultusunda onları yaşama katılımlarını kolaylaştırma, nitelik kazandırmak ve istihdam edilebilme şartlarına katkıda bulunmak adına Meslek Edindirme Eğitimleri düzenliyoruz. Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında düzenlenen protokol dâhilinde 2011 tarihinde itibaren meslek edindirme eğitimleri veriyoruz. 2011 yılından bu yana yaklaşık 8000 vatandaşımız birimlerimizden hizmet aldı” dedi.

Aslan, Ataşehir Belediyesi’nin vatandaşın bireysel ve entelektüel gelişimi adına “Sanatı Mahallenize Getiriyoruz” projesi sayesinde her alanda sanat eğitimleri verdiklerini söyleyerek şunları söyledi: “Yılda 12 bin çocuk, genç ve yetişkine ücretsiz kültür ve sanat eğitimleri düzenliyor, Ana Renkler Projesi ile Ataşehirli ev hanımları kültür merkezlerimizde ücretsiz resim kurslarında resim yapmayı öğreniyor, sergiler açıyor, sanat projeleri kapsamında son 7 yıldır gerçekleştirilen bu resim projelerine yaklaşık 2000 kadın katıldı. Uluslararası tiyatro festivalimizle, çocuklar ve yetişkinler için her yıl tiyatro etkinlikleri düzenliyoruz. Bu festivallerde 400 binden fazla Ataşehirli’ye ücretsiz tiyatro izleme olanağı sunduk.”

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Köse de şunları söyledi: “İlçemizde düzenlenen sportif eğitimler, yarışmalar ve etkinliklerde ve sporu ve sporcuyu teşvik etmek amacı ile ilçemizdeki gençlere, amatör spor kulüplerine ve ilçemiz sınırlarındaki okullara her yıl düzenli olarak spor malzemesi yardımı yapıyoruz. Spor kulüplerimize belirlediğimiz ödül ve puanlama sistemine göre nakdi yardımlarda yapıyoruz.”

Ekrem Köse ve Volkan Aslan sunumun ardından soruları yanıtladı.

YORUM YAP