DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.223,68 -0.199

Ataşehir Ensar Vakfı Gazeteciler İle Buluştu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ataşehir Ensar Vakfı Gazeteciler İle Buluştu

Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi Başkanı Mikayil Bektaş ve yönetim kurulu ”Gönül Sohbetleri” programı kapsamında basın mensuplari ile bir Restaurant’ta yemekte bir araya geldi.

Başkan Bektaş”Vakfımızın ve şubesimizin en büyük gelir kaynağı bağışlar ve yardımlardır. İBB vakfımıza nakit yardımı söz konusu değildir” dedi.

Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi Başkanı Mikayil Bektaş yaptığı açıklamada ” Ensar Vakfı Ataşehir şubesini 2014 yılında kurduk. Yaklaşık 2 yıl sonra İnönü Mahallesinde Erkek Öğrenci yurdu açtık. Yurtta şu anda 81 ilimizden gelen 100 kardeşimiz bize emanet olarak kalıyor. Öğrenci kardeşlerimize Futbol, Valeybol ve Masa Tenisi organizasyonları yapıyoruz. Önümüzdeki dönemde bir Gençlik merkezi projemiz var. Bu projede gençlerin ücretsiz yararlanabilecekleri Spor salonu, Kitap, Dersahene ve Cafe yararlanabilecekleri bölümler olacak. Ayrıca 250 kişilik yeni yurt çalışmamız var, inşallah seneye bu yurdu öğrencilerimize kazandıracağız. Okularda öğrencilere temel dersler yanında insanlığıda öğretmek zorundayız. Bu ülkenin buna ihtiyacı var. Ataşehir’de geçtiğimiz haftalarda 41 okulumuza 41 Spor malzemesi temini yaptık ve onlara verdik. 100 kardeşimize Bisiklet verdik. Spor Kulüplerine yönelik Spor malzemesi yardımı yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. 2016 – 2017 eğitim öğretim yıllında Nebe Nas ”Kur’an’ı Anlamaya Doğru”  programı yaptık. Bu program kapsamında 6700 kardeşimize bu kitapları ücretsiz ulaştırdık. Burslar konusunda kesinlikle ayrım yapmıyoruz. İBB vakfımıza nakit yardımı söz konusu değildir. Hizmet binası kirası, Kültür yayınları, Braşür baskı gibi lojistik destekler aldık. Şu an Ataşehirde hayırsever vatandaşların bağışları ile ayakta duruyoruz. Vakfımızın ve şubesimizin en büyük gelir kaynağı bağışlar ve yardımlardır. Giysi yardımları, Kurban bağışları, nakdi yardımları yanı sıra gıda yardımları gönüllü bağışçıları ve hayırsever tarafından vakfımıza ve şubemize ulaştırmaktadır. Şubemiz çalışmaları bu şekilde yürütmektedir” dedi.

YORUM YAP