DOLAR 32,2157 % 0.03
EURO 35,1120 % 0.26
STERLIN 41,0058 % 0.15
FRANG 35,4524 % 0.13
ALTIN 2.532,66 % 1,28
BITCOIN 67.037,28 -0.168

ARDAFED Kadın Komisyonu Oluşturdu

Yayınlanma Tarihi : Google News
ARDAFED Kadın Komisyonu Oluşturdu

İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) Kadınlar Komisyonu oluşumunu tamamladı. Kadınlar Komisyonu Kurucu Başkanılığına Fatma Öktem Çınar getirildi.

Daha önce İstanbul’da bu yıl Ekim ayında da gerçekleşecek olan ve Ardahan dernekçiliğin de bir ilk olan Ardahan’ı Tanıtma Günleri gibi önemli etkinlikler imza atan, Ardahan’a Baro kurulması için girişimlerde bulunup, sonuçlandıran, bir çok önemli ziyaret ve toplantılar gerçekleştiren, ‘Ardahanlı İstanbul’da Top Koşturuyor’ başlığı ile Ardahanlı gençleri bir araya getiren futbol turnuvaları düzenleyen ve çatısı altında bulunan dernek sayısını 64’e ulaştıran ARDFED’den yeni bir çalışma daha..

‘Güçlü Bir Ardahan Lobisi’ oluşturma çalışmalarına ara vermeden devam eden ve 24 Ağustos’ta da bir grup Ardahanlı iş insanı ile İstanbul Kozyatağı Hilton otelinden kahvaltılı toplantıda bir araya gelecek olan Ardahan Dernekler Federasyonu, Ardahanlı kadınların önce 110 bayanın bir araya geldiği whatsapp grubunun ardından, düzenlenen 2 toplantıda da bir araya gelerek, ARDAFED Kadın Komisyonu kurucu yönetimini oluşturdu.

Aynı zamanda bir iş kadını olan ve İstanbul Bahçelievler Kent Konseyi Meclis Başkanlığı , İşte Kadınlar Derneği gibi platformlarda önemli görevler yapan Fatma (Öktem) Çınar’ın kurucu başkanlığında bir araya gelen Ardahanlı kadınlar ARDAFED çatısı altında oluşturulmaya çalışılan, ‘Güçlü Bir Ardahan Lobisi’ çalışmalarında, ‘Biz de varız’ dediler.
Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz’ın yanı sıra ARDAFED eski Başkan Yardımcılarından, Ardahanlı İşadamı Mahmut Şenel’in de bulunduğu toplantıda ARDAFED Kadın Komisyonunu oluşturan Ardahanlı kadınlar sosyal siyasal ve toplumsal konularda kendilerine düşen göreve hazır olduklarını belirttiler.


ARDA-FED Kadınlar Komisyonu yönetim kurulunu belirlemek amacıyla; 2. toplantısını 17 Ağustos 2019 Cumartesi günü ARDA-FED Genel merkezinde gerçekleştirdi .
Ardahanlı Kadınlar hava muhalefetine rağmen toplantıya yüksek katılım sağladı . Komisyon yönetim ve yürütme kurulunun belirlendiği toplantıda tüm meslek ve mecraları temsilen kadınlar katıldı. Hava muhalefeti ve mazeret bildirerek , katılamayan tüm üyelerin de süreç ile ilgili bilgilendirilmesi ve aktif bir şekilde yer almasını sağlamak amacıyla yönetim kadrosunun belirlendiği toplantı sonucunda ;

ARDAFED Kadınlar Komisyonu Kurucu Başkanılığına Fatma Öktem Çınar getirilirken, Komisyon Başkanı Sekreteri , Medya ve Propagandadan Sorumlu Başkan Yardımcılığına Turizmci Elif Timarcıoğlu , Siyasi işlerden sorumlu Başkan Yardımcısı, İnsan Kaynakları Uzmanı ve Muhasebe Şefi Semra Gülşen, Hukuk işlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Avukat Özge Derdiyok, STK Sorumlusu Başkan Yardımcısı İş Kadını Gönül Yıldız ve Ev Hanımı Nevilay Yılmaz ile ARDAFED Kadın Komisyonu Kurucuları toplantıya katılan ARDAFED Kadın Komisyonun Yönetim Kurulu üyeleri onayı ile yönetim ve yürütme kurulunda görevlendirildiler.
Modacı, Tasarımcı Sibel Dasoluk ve Filiz Can, İnsan Kaynakları Uzmanı Semra Gülşen, İşçi Ebru Kaya, Sporcu Songül Bilgili, Ev Hanımı Dilek Kılıç, siyasi parti temsilcisi Nihal Mert, Modacı ve iş Kadını İpek Süt , Mağaza Müdürü Pınar Kaya Işık, dernek platformlarında aktif roller alan İşçi Tülin Bozkurt’un katıldığı 2. Ardahanlı Kadınlar toplantısına, daha önce de bir çok kadın katılmıştı.

YORUM YAP