Anasayfa / Gündem / Yücel Akkoç: Hiç Bir Güç Ormanlarımızı Yok Edemez

Yücel Akkoç: Hiç Bir Güç Ormanlarımızı Yok Edemez

Ardahan Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Köprülü Beldesi (Koreveng) Ormanlarında yapılacağı iddia edilen ağaç kesimine yönelik Köprülü Derneği ve İstanbul’da yaşayan vatandaşların tepkilerine cevap verdi.

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, sosyal medya sayfasından yaptığı açıkla şöyle:

Çok kıymetli Doğa dostu orman dostu Duyarlı Arkadaşlar. Ormanlarımız Gerek geçmiş yıllarda Devlet tarafından kontrolsüz kesim gerekse Orman kaçakçıları diğer tarafta kesimi Alan şahısların gelişi güzel Damgalanan Ağaçlara ilaveten fazlada ağaç kestikleri bir kısmını orman deposuna bir kısmını Ticari amaçla gayri resmi sattıkları olmuştur. 2019 yılında Haziran ayında Erzurum Orman Bölge müdürümüz ve Ardahan il Orman müdürümüz Metin kaya bey bir ekip göndererek ağaç damgalama işlemi yapıldı. Fakat Şahsım olarak Vede iktidar partisi nin bir Şecilmis mensubu olarak kesim işini engelledim. Sağolsunlar bizleri dikkate aldılar. Ve kesim yapılmadı. Şimdi ise Ormanı yerinde inceledik Yetkili Arkadaşlara Dedikkki Eğer fidanların gelişimi içinse vede mecvut sarı Çamlar Yaşlı değilse vede Ömrünü Tamamlamamişsa kesinlikle kesime karşıyız. Vede Dedikki Ankara Genel müdürlükte Fidanlıklar Müdürümüz Sancar Öztürk beyle yerinde icleme yapacağız kesim geleceğimizin lehine ve fidanların gelişimi için şart ise STK larla yapacağımız toplantıda çıkacak Sonuca göre karar vereceğiz. Bu nedenle Kesim yapılacaksa Eylül 2020 gibi düşünüldü. Ama bir olursak birlik olursak hiç bir güç Ormanlarımızı yok edemez. Eğer kesim Ticarî amaçla değil Bozulhan Fidanlıklarının gelişimi içinse kesimi düşübilebilir. Buda disiplini gözetimle Mevcut Genç Orman Muhafaza memurlarının kesim süresince Kesim bölgesinde ayrılmaması ve kesilecek yaşı dolmuş Çamların muhafaza memurların gözetiminde kesilmesi şartıyla ancak Halkımızında onayı olması kaydiyla yapılabilir. Bu konuda Halkımızın ve STK larımızın görüşü bizim içinde birinci derecede bağlayıcı unsur olacaktır. Halkımızın ve STK larımızın bilgisine önemle duyurulur.

Göz Atın

Pandemi Döneminde Patates ve Soğana Talep Arttı

Pandemi sürecinde yaşanan ekonomik kriz yüzünden artan işsizlik ve geliri düşük olan vatandaşların gıda alışverişlerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir