Anasayfa / Gündem / Yenisahra Mahalle Muhtarı: İmar Sorunu Yok, Müteahhit Sorunu Var

Yenisahra Mahalle Muhtarı: İmar Sorunu Yok, Müteahhit Sorunu Var

İstanbul Ataşehir ilçesi Yenisahra Mahallesinde Çarşamba günü yıkım gerginliği yaşandı. Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Orhan Çerkez’in bölgeye gelerek yıkım işinin bir hafta erteleneceğni bildirmesi üzerine bölgede toplanan varandaşlar ve Emniyet görevlileri dağıldı.

Yenisahra Mahalle Muhtarı Saadettin Kahraman, yıkım gerginliği için gazetecilere ” Burada İmar sorunu yok, Müteahhit sorunu var” dedi.

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, yaptığı açıklamada “ Burada Ataşehir Belediyesi olarak elimizden gelen tüm kolaylıkları ve çabayı gösterdik. Ama sizler gidip Müteahhit’ler ile Avukatlara danışmadan sözleşmeler imzaladınız. Bu binalara kendi isteğinizle karot çalışması yaptırdınız. Belediyenin uyarılarını dikkate almadığınız gibi bizleri de zan altında bırakıyorsunuz. Bugün deprem olsa ya da birinin başına bir kiremit düşse sorumlusu biz olacağız. O zaman daha çok vicdan azabı çekeriz. Bir yılı aşkın süredir yıkımı erteliyoruz. Artık bizimde yapacağımız bir şey yok. Bizler vatandaşın bu soğuk kış günlerinde ve pandemi sürecinde mağdur olmasını istemeyiz ” dedi.

Göz Atın

İstanbul ARDAFED, Yeni Yönetimi Yol Haritası Beli Oldu

İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) 25 kişil yönetim kurulu, 12 Eylül’de yapılan 4.Olağan kongresi ardından ilk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir