Anasayfa / Gündem / Üsküdar Meydanı’nda Azerbaycan’a Destek Açıklaması

Üsküdar Meydanı’nda Azerbaycan’a Destek Açıklaması

İstanbul Üsküdar meydanında, Ermenistan ordusunun ateşkesi ihlal ederek Azerbaycan şehirlerine yönelik saldırıları protesto edildi.

 Asılsız Ermeni İddiaları ile Mücadele Federasyonu (ASEF), Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırılarını Üsküdar meydanında basın açıklaması yaparak protesto etti.

Asılsız Ermeni İddiaları ile Mücadele Federasyonu (ASEF) Başkanı Cahit Uğurlu açıklaması şöyle:

Ermenistan’ın kardeş Azerbaycan’a saldırısı, emperyalist güçlerle onun kuklası Paşinyan’ın bir oyunudur! Ancak bu hukuk tanımaz ülke ve liderine karşı kahramanca duruş sergileyen Azerbaycanlı kardeşlerimiz 28 yıl önce kan ve gözyaşlarıyla kaybettikleri, hakları olan toprakları bir bir geri alıyor.

28 yıl önce; Dağlık Karabağ’da; Hocalı’da; genç, yaşlı; çocuk, kadın demeden 613 cana kıyan, katliam yapan Ermenistan, bugün de aynı şeyi amaçlamaktadır. Ancak şimdi karşısında eskisinden daha güçlü ve disiplinli bir ordunun yanında ‘Tek millet, iki devlet’ var! Ve bu sefer tarih Ermenistan için tekerrür etmeyecek. Çünkü ‘tek millet’in gücü karşısında ne Ermenistan ne de cihan durabilir.

Ermenistan, arkasına aldığı sözde güçle, Can Azerbaycan’a saldırılarını sıklaştırma çabasına girmiştir. Son olarak Tovuz’da da sivilleri hedef alan Ermenistan, bundan aldığı cesaretle Azerbaycan’a bir kez daha saldırma gafletine düşmüştür. Ancak Azerbaycan’ın karşı saldırıları ile 100’lerce askeri etkisiz hale gelmiştir. Tovuz’da yediği darbeyi sindiremeyen Ermenistan ve emperyalist kuklası Paşinyan, Azerbaycan’a karşı saldırı gafletini yine ve bir kez daha göstermiştir.

Azerbaycan, hakkı olan yerleri tek tek geri almaktadır.

Sivilleri hedef alarak savaşan Ermenistan’ın aksine Gardaş Azerbaycan, Dağlık Karabağ’a barışı getirecektir. Şimdiye kadar tek sivili öldürmemesi ve Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in son açıklamaları da gelecek barışın müjdecisi olmuştur.

Göz Atın

Ataşehir Belediyesi İle Bolu Belediyesi Kardeş Belediye Oldular

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Ataşehir Belediye Başkanı Battal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir