Home / Son Dakika Haberleri / Ünlü Sporcu Zihni Papakçı Hayatını kaybetti

Ünlü Sporcu Zihni Papakçı Hayatını kaybetti

1952 yılında Kars’ın Kakaç köyünde doğumlu Zihni Papakçı bu sabah İstanbul’da hayatını kaybetti.”Ünlü bir judocunun ölümle dansı” gibi birçok eserin sahibi olan eski Eski Judo Milli Takım Antrenörü Dr. Zihni Papakçı, hayatını kaybetmesi sevenlerini üzdü.

Çocuk yaşlarda Judo sporu ile tanışıp, bu sporu kendisine yaşam biçimi seçen PAPAKÇI, judo eğitiminin bir kısmını da Kore’de üniversite eğitimi sırasında sürdürdü. Kanada’da çocuklara judo eğitimi verdi. Ülkemizde Antrenör ve uluslararası hakem olarak büyük hizmetleri oldu. Milli takımda kamplarında kondisyon eğitimleri verdi.
Müzikle ilgisi ona bu konuda doktora kariyeri kazandırdı. Kore ve Orta Asya Türk müziği ve sesleri konusunda yaptığı çalışmalar ile Marmara Üniversitesinde bir ekip kurarak, edindiği özel bilgileri halkımıza yansıttı.
Uluslararası etkinliklerde başta piyano olmak üzere misafir ülkelere verdiği konserlerle takdir topladı.
Bir ara Anadolu Aydınlar Ocağı içinde de hizmetler verdi.
Tiyatro çalışmaları çerçevesinde Çanakkale Şehitlerimiz ve Azerbaycan’da Milli konular içeren çalışmaları ile takdir topladı.
Yerli ve uluslararası düzeyde birçok sivil toplum örgütünde yaptığı görevlerle renkli bir kişilik ortaya koydu.

Zihni Papakçı kardeşimize Allahtan Rahmet diler, Başta eşi Bilge hanıma ve oğlu Acun’a ve tüm sevdiklerine sabırlar dileriz.
Cenazesi 21 Aralık Salı öğle namazı ile Kanlıca camiinden kaldırılacaktır.

About Erkan Sarıkaya

Bizimle sosyal hesaplarımdan yada telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Check Also

Esenyurt’ta Yeni Açılan Güzergâhlarla Ulaşım Rahatlayacak

İstanbul Esenyurt’ta yeni minibüs hattı hizmete başladı. Esenyurt Piri Reis Mahallesi’nde yıllardır çözülemeyen minibüs hattı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.