Anasayfa / Gündem / Tolga Sağ, Sanatçılar Odası Başkanı Terlan Kaya’yı Ziyaret Etti

Tolga Sağ, Sanatçılar Odası Başkanı Terlan Kaya’yı Ziyaret Etti

Türk Halk Müziği Sanatçısı Tolga Sağ, İstanbul Sahne Perde Film Eğlence Yerleri Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkanı Terlan Kaya’yı ziyaret etti.

Başkan Terlan kaya, Sanat ve Sanatçıları Meslek tanımalarını yapacaklarını belirtti.

İstanbul Sahne Perde Film Eğlence Yerleri Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkanı Terlan Kaya yaptığı açıklamada “ Odamızın üyesi Tolga Sağ ile Sanatçıların ne kadar zor zamanlardan geçtiğini konuştuk. 15 Mart İçişleri bakanımızın genelgesi ile odamıza bağlı Esnaf ve Sanatkarlar üç ay süreyle kapatılırken ona dayanamayacaklarını zaten daha önceden söylemiştik ve 18 ay kapalı kaldılar. Şu anda elektrik, su, doğal gazları kapalı olan sanatçılarımız var. Sahne sanatçılarımız günübirlik çalışan günübirlik harcayan insanlar. Sazlarını, Gitarlarını rehin bırakan satanlar ve intihar edenler var. Anayasamızın 64. Maddesine, burada ifade edilen, uymaya zorunlu olduğunuz “Devlet, sanat faaliyetlerini ve sanatçıyı korur. Sanat eserlerinin ve sanatçının korunması, değerlendirilmesi, desteklenmesi ve sanat sevgisinin yayılması için gereken tedbirleri alır.” Biz bu maddenin altının doldurulması için gerekli girişimleri yapmaya devam edeceğiz.

Göz Atın

Ataşehir Kayışdağı Yaratıcı Çocuk Merkezi Yıl Sonu Heyecanı

İstanbul Ataşehir Belediyesi’nin, 10 – 17 yaş arasındaki çocukları teknolojik tasarımla buluşturduğu Kayışdağı Yaratıcı Çocuk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir