DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Susuz Belediye Başkanı Oğuz Yantemur, Ataşehirdeydi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Susuz Belediye Başkanı Oğuz Yantemur, Ataşehirdeydi

23 Haziran’da yenelenecek İBB Başkanlık seçimi öncesi İstanbul’da seçim çalışmalarıda devam ediyor. Kars Susuz Belediye Başkanı Oğuz Yantemur, çeçim çalışmaları kapsamında Ekrem İmamoğlu’na destek için Ataşehir’de STK ziyaretlerinde bulundu.

Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Orhan Çerkez, CHP’li Susuz Belediye Başkanı Oğuz Yantemur ve CHP Kars merkez ilçe Başkanı Onur Oludaşdemir, CHP Sarıyer Belediye Başkan A. Adayı Süreyya Cinik, Ataşehir Eğitim Derneği Başkanu Turgay Kılıç ve çok sayıda partili Kars Susuz ilçesi İncilipınar köyü Derneğinde hemşehrileri ile biraraya geldiler.

Dernek ziyareti sonrası Kayışdağı Parkı içinde yer alan CHP seçim çadırı ziyaret edildi. Ziyarette CHP Ataşehir Belediye meclis üyeleri Kurtuluş Özaydın ve Selami İğrek’te katıldı. Susuz Belediye Başkanı Oğuz Yantemur yaptığı açklamada” Burda sizinle birlikte olmaktan büyük mutluluk duydum. Sizin burdaki duruşunuz, tercihiniz bizide mutlu edecek. İnşallah seçimden sonra her şey çok güzel olacak. Kars’tanda çok hayırlı haberler bekliyorlar” dedi.

Süreyya Cinik ” Herkes canla başla çalışıyor. Bu bir demokrosi mücadelesidir. Susuz ilçesi tarihi açıdan çok önemli bir yer. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum. 1937’de eğitmen kursu olarak açılıp 1940’ta enstitüye dönüşen Cılavuz Köy Enstitüsü, köy enstitüleri tarihinde önemli bir yere sahiptir. Kuzeydoğu Anadolu Bölgesi’nin yoksul köy çocukları için büyük bir umut kaynağı olan Cılavuz Köy Enstitüsü’nde yetişen eğitimciler, köydeki değişimin de özneleri haline gelir. Bu insanlar aracılığıyla Türkiye’nin öğretmen örgütlenmesine ve demokrasi kültürüne büyük katkı sağlanır. , Artvin’den Ağrı’ya, Ardahan’a, Erzurum’a ve Kars’a kadar bu coğrafyada yaşananları, geçmişin belleğinden bugüne ve geleceğe taşıyor. Cumhuriyeti’in aydın ocağının ateşini Susuz Belediye Başkanı Oğuz Yantemur’un yeniden harlayacağına inancımız sonsuz” dedi.

 

 

 

YORUM YAP