Anasayfa / Gündem / Sırrı Atalay Anısına Kura Nehri kıyısına Hatıra Ormanı

Sırrı Atalay Anısına Kura Nehri kıyısına Hatıra Ormanı

31 yaşında Kars Milletvekili seçilen 30 yıl aralıksız bölgeyi temsil eden Kars, Ardahan ve Iğdır politik yaşamına iz bırakan Adalet Bakanlığı, Cumhuriyet Senatosu Başkanı ve Cumhurbaşkanlık vekiliği yapan Sırrı Atalay anısına Ardahan Belediyesi Kura Nehri kıyısına Hatıra Ormanı oluşturdu.

Ardahan Belediyesi tarafından Kura Nehri kıyısında yapılan ‘Sırrı Atalay Hatıra Ormanı ve Rekreasyon Alanı’nda gerçekleştirilen ağaç dikim etkinliğine Ardahan Valisi Hüseyin Öner, AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Belediye Başkanı Faruk Demir, Erzurum Orman Bölge Müdürü Oktay Ayatay, siyasi parti temsilcileri, STK Başkanları, mahalle muhtarları, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof.Dr Orhan Atalay yaptığı açıklamada “Ardahan’da Kale ile Kura arasında yeni bir yeşil yaşam alanı oluşuyor; ‘Sırrı Atalay Rekreasyon Alanı ve Hatıra Ormanı’.Nehir ile Şehir Buluşması’ Projemizin Aziziye Kışlası tarafındaki tarihi binaların restorasyonu, çevre düzenlemesi ve Millet Bahçesi kısımlarının inşası devam ederken, karşı taraftan da yeni bir ormanlık alan, oturma alanları ve yürüyüş parkurları yapılmaktadır. Ardahan Belediyesi öncülüğünde Orman Müdürlüğü ve Serka’nın ortak katkıları ile Küçük ama Güzel Memleketimiz Ardahan şimdi daha bir güzel oluyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Katılımlarından dolayı Sn Valimize, Orman Bölge Müdürümüze, siyasi parti temsilcilerimize, kurum müdürlerimize, stk ve basın mensuplarımıza, orman ve belediye çalışanlarımıza teşekkür ederim.

Ayrıca bu güzel alana siyasi tarihimizin en önemli simalarından, 30 yıl kesintisiz milletvekilliği, senatörlük, Senato Başkanlığı yapmış Merhum Sırrı Atalay’ın ismini takdir etmesi nedeniyle Belediye Başkanımız Sn Faruk Demir’e bir kadirşinaslık ve vefa örneği babından özel teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Hayırlı Olsun” dedi.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir yaptığı açıklamada “Cumhuriyet Senatosu Başkanımız merhum Sn. SIRRI ATALAY anısına Kura Nehri Yaşam Sahamızda Hatıra Ormanı oluşturduk.
Ağaç Dikim Törenine Valimiz Sn. Hüseyin Öner, Milletvekilimiz Prof. Dr. Sn. Orhan Atalay Erzurum Orman Bölge Müdürü Sn. Oktay Ayatay, siyasi parti temsilcilerimiz, STK Başkanları ve Mahalle Muhtarlarımız katıldı.
Katılımları için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Göz Atın

Ataşehir Kayışdağı Yaratıcı Çocuk Merkezi Yıl Sonu Heyecanı

İstanbul Ataşehir Belediyesi’nin, 10 – 17 yaş arasındaki çocukları teknolojik tasarımla buluşturduğu Kayışdağı Yaratıcı Çocuk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir