DOLAR 32,2157 % 0.03
EURO 35,1120 % 0.26
STERLIN 41,0058 % 0.15
FRANG 35,4524 % 0.13
ALTIN 2.532,66 % 1,28
BITCOIN 67.037,28 -0.168

Sarıkamış-Karakurt-Horasan Yolu Hizmete Açıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sarıkamış-Karakurt-Horasan Yolu Hizmete Açıldı
Sarıkamış-Karakurt-Horasan Yolu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video-konferans yöntemiyle, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu’nun katıldığı törenle hizmete açıldı.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir dizi programlara katılmak üzere Kars’a geldi.  Bakan Karaismailoğlu, Harakani Havalimanında Kars Valisi Türker Öksüz, AK Parti Kars Milletvekilleri 65. Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Prof.Dr.Yunus Kılıç, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.
Harakani Havalimanından Kars Valiliğine geçen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu, Kars Valisi Türker Öksüz’ü makamında ziyaret etti. Valilikte düzenlenen toplantıda Vali tarafından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Kars’a yatırımları ile Kars’ta devam etmekte olan diğer projeler ilgili olarak Sayın Bakana brifing sunuldu.
Valilik ziyaretinin ardından Ebu’l Hasan Harakani Türbesi’ni ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu, Vali ve beraberindeki heyet, daha sonra Kars Kalesi eteklerindeki tarihi alanda devam etmekte olan Kars Vadisi, Bedesten, Kars Çayı Islahı, Sokak Sağlıklaştırması ve restorasyon projelerinde incelemelerde bulundular.
Projelerin incelemesinin ardından Kars Lojistik Merkezi’ne geçen Bakan Karaismailoğlu, Kars Valisi ve beraberindeki heyet, incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldılar. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu, Kars Lojistik Merkezi’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak bakanlığının çalışmaları, Kars Lojistik Merkezi ve Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.
Kars Lojistik Merkezi ziyaretinin ardından Sarıkamış’a geçen Bakan Karaismailoğlu, Kars Valisi ve beraberindeki heyet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video-konferans yöntemiyle katıldığı törenle Sarıkamış-Karakurt-Horasan Rölekasyon Yolu’nun açılışını gerçekleştirdiler.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu, Kars’ta katıldığı programların ardından akşam saatlerinde Kars’tan ayrıldı.

YORUM YAP