Anasayfa / Gündem / SAHIM-SEN 1 Mayıs İşçi Bayramında Taksim Meydanındaydı

SAHIM-SEN 1 Mayıs İşçi Bayramında Taksim Meydanındaydı

İstanbul’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlamak için farklı noktalardan Taksim Meydanı’na yürümek isteyen kişilere polis müdahale etti. 192 kişi darp edilerek gözaltına alındı.

1 Mayıs İşçi Bayramında Taksim meydanına çıkan Sağlık ve sosyal hizmet kolunda Taksim’e sadece iki sendika SAHİM-SEN ve HEP-SEN çıktı

1 Mayıs İşçi Bayramı’nda sağlık emekçileri de meydanlarda seslerini yükselti. Sağlık Hizmetleri Sendikası Genel Başkanı Özlem Akarken hemşireler ve tüm Sağlık profesyonelleri Sendikası Genel Başkanı Yunus Şimşek yaptıkları açıklamada atamaların liyakat ile yapılması mesai saatlerinin düzelmesi ödemelerin görev tanımlarının güncellenmesi gibi konulara dikkat çekerek sağlık emekçilerinin öncelikli taleplerini sıraladı.

İşçi sınıfının birlik dayanışma ve mücadele günü 1 Mayıs işçi bayramında sağlık emekçileri de meydanlardaydı. Pandemi döneminden beri varlarıyla yoklarıyla çalışan sağlık emekçileri seslerini ve haklarını almak için yükseltti.

SAHİM – SEN Genel Başkanı Özlem Akarken 1 Mayıs’a ilişkin şunları söyledi : ” 1 MILYON 300 bin kişilik sağlık ordusunun bireyleri olarak 7 gün 24 saat hizmet vermeye meslek andımızla yemin ettik . Bizler savaşta ve barışta her şartta vatanımızın her köşesinde bayrağımızın dalgalandığı her yerde mesai mefhumu gözetmeden çalıştık . Asker Hastanelerinin kapanmasıyla Sağlık Bakanlığı’na devir olup bu seferde bakanlık bünyesindeki mesai arkadaşlarımızla bir bütün olduk . Önce hak etmediğimiz halde özlük haklarımız korunarak devir olduğumuz kurumda sertifikalarımız hiçe sayılarak unvanlarımız alındı . Akabinde devir olduğumuz kurumda mesai arkadaşlarımızla beraber ek ödeme adaletsizliği maaşların iki üç kalemde ödenmesi vergi dilimleriyle mücadele ederken bütün dünyayı etkisi altına alan pandemiyle beraber ailemizden bile uzak kalarak.

 

Göz Atın

Orhan Atalay, DSİ Genel Müdürü Lütfü Akça’yı Ziyaret Etti

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof.Dr. Orhan Atalay, Devlet Su işleri Genel Müdürü Prof Dr Lütfü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir