Anasayfa / Gündem / Saffet Kaya: Ardahan’a Havaalanı Gelecek

Saffet Kaya: Ardahan’a Havaalanı Gelecek

08 Şubat 2020 Cumartesi akşamı İstanbul Sefaköy’de Ardahan Sulakyurt (Sarzep) Köyü Derneği Kaz gecesi yaptı. Gecede bir konuşma yapan eski Ak Parti ve DYP Ardahan Milletvekili Saffet Kaya, ”Ardahan’a Doğu Ekspresi Treni ve Ardahan’a Havaalanı gelecek” dedi.

Saffer Kaya Yaptığı açıklamada ” Bugüne kadar 1 lira Millevekili maaşı almamış, kıyak emekliliği red etmiş, Serhat ilimize Camiye, Cem evine, okuluna hizmet etmiş, Üniversitesinin gelmesine imza atmış bir kardeşiniz olarak şunu herkes bilsin memleketimiz asla sahipsiz değildir. Demiryolunun Kars’tan Ardahan’a gelmesi noktasında proje hazırlanmış 2011 yatırım programına alınmasına rağmen, bizden sonra nöbet değişiminde malesef hayata geçirelememiş. Tünel projesi hayata geçirelememiş. Yine üzülerek belirteyim bir mlletvekilimizin bir sözünde Ardahan’a Havaalanı gereksizdir demiştir. Şu andımız olsun o memlekete Demiryoluda gelecek, Havaalanıda gelecek, o Tünellerde açılacak, Hayvancılıkta geçmişte olduğu gibi kalkınacak. Yeterki At binenin, Kılıç kuşanan kişiler bu memleketi temsil etsinler. Milletvekili olmasakta bu yolda canımızda, kanımızda yolunuza kurban olsun” dedi.

Göz Atın

Ardahan Yalnızçam Kayak Merkezi’nde kayak sezon açıldı

Ardahan’da kar kalınlığının yeterli seviyeye ulaşmasıyla birlikte Valimiz Hüseyin Öner, protokol üyeleri ve kayak sporcularının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir