Anasayfa / Gündem / Posof Kuru Fasulyesi Satışı Başladı

Posof Kuru Fasulyesi Satışı Başladı

Ardahan Posof ilçesinde tamamen doğal ve organik şekilde yetiştirilen Posof kuru fasulyesi üreticiler tarafından satışı yapılmaya başlandı.
Posof Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklama şöyle:
İlçemiz meyve ve sebze üretimi, arıcılık faaliyetleri ve tertemiz doğasıyla hem doğaseverlere hem de doğal beslenmeye önem verenlere eşsiz fırsatlar sunmaktadır.
Posof denildiği zaman bilenlerin aklına ilk olarak Posof Fasulyesi gelmektedir. Coğrafi işaret alma sürecinde son aşamaya gelen Posof fasulyesi pişirildiği zaman irileşmesinin yanı sıra ata dede tohumlarının ekiminden toplanmasına kadar geçen süreçte gübre ve ilaç kullanılmaması ve bölgenin mikroikliminin o eşsiz lezzetin oluşumunda etkisi vardır.
Posof Fasulyesi, doğa ile iç içe yaşayıp, pazarlama ve satış kaygısı olmadan öz tüketime odaklanan ve bu doğrultuda üretim yapan üreticimiz tarafından gübre ve zirai ilaç kullanılmadan üretilmektedir.
İlçe Kaymakamlığımız tarafından İlçe Halk Eğitim Merkezi öğrencilerine yaptırılan organik ve korunaklı cuvallarda sunulan Posof Fasulyemiz, yerel üreticileri tarafından organik ürün severlerle buluşmayı bekliyor.

Göz Atın

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi Nerede?

İstanbul Büyük Şehir Belediye meclis toplantısında Ak partili meclis üyesi M. Naim Yağcı, Ataşehir’in önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir