Anasayfa / Gündem / Özcan Öfekler; Biz Birlikte Olursak Güçlü Oluruz

Özcan Öfekler; Biz Birlikte Olursak Güçlü Oluruz

Merkezi İstanbul Pendik’te bulunan Kars Ardahan Iğdır Kültür ve Yardımlaşma Derneği (KAIDER) Başkanı Özcan Öfekler, Kars-Ardahan-Iğdır tanıtım günlerinde Siyasal Yaşam Gazetesi sahibi Erkan Sarıkaya’ya önemli açıklamalarda bulundu.

Siyasal Yaşam: Özcan Öfekler kimdir?

Özcan Öfekler: 1979 İstanbul doğumluyum. Rahmetli Babam Kars Digor’lu, Annem Ardahan Hanak’lı. Evli iki çocuk babasıyım. Pendik Kurtköy’de Özcanlar Otomotiv ve Gayrimenkul adı altında 19 yıldır bir işyerimiz var. Aynı zamanda Pendik Spor Başkan yardımcılığı ve Engeli Spor Kulübü Başkan yardımcılığı görevim var.

Siyasal Yaşam: KAIDER ne zaman kuruldu? Çalışmalarınız nelerdir?

Özcan Öfekler: Kars Ardahan Iğdır Kültür ve Yardımlaşma Derneği (KAIDER) 2016 yılında kuruldu. Bizim Derneğimiz çok farklı bir Dernek. Biz Sadece Kaz gecesi yapmıyoruz. Onun dışında tüm etkinliklerde varız. Bir çok seminerimiz, Eğitimlerimiz ve yardımlarımız oluyor. Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz bir takım uygulamalar var artık. Bunların bir tanesi Sarıkamış Şehitleri’ni anmak, bir tanesi her Okul açılışında memleketimizde bir okula Kırtasiye yardımında bulunmak.Yine Ramazan ayında memleketimizde Koli yardımında bulunmak. Bu arada Eğitim ile ilgili seminerlerimiz devam ediyor. Her ay bir seminer düzenleniyor.

Siyasal Yaşam: Yeni dönemde neler yacaksınız?

Özcan Öfekler: Biz her ayın son haftasında Aşıklar geleneğini devam etirmek adına ayın son haftası Perşembe veya Cuma akşamları Aşıklarımızı misafir ediyoruz. Çevremizdeki hemşehrilerimizi davet ediyoruz. Her ay böyle bir gece yapıyoruz. Önümüzdeki zaman diliminde planladığımız bizim hemşerimiz olan Onur Can Özcan ile ilgili bir hatıra Ormanı planlıyoruz. Bununla ilgili gerekli yazışmalarımızı yaptık. Maksimum 1.5-2 ay içinde bu hatıra Ormanı oluşmuş olacak inşallah. 3 Ocak’a Sarıkamış Şehitlerimizi anmak için Sarıkamış’a gideceğiz. İki aylık planımız bu şekilde.

Siyasal Yaşam: Derneğinizin bulunduğu Pendik Bölgesinde ne kadar hemşehrimiz bulunuyor?

Özcan Öfekler: Pendik’te Kars, Ardahan ve Iğdır’lı 70 bin hemşehrimiz var. Bunların bir çoğu ile irtibat ve iletişim halindeyiz. Bir çok Organizasyonumuza davet ediyoruz. Gerek Sosyal medya üzerinden, gerek Mesajlaşarak onlarıda bu etkinliklere katılmalarına gayret gösteriyoruz.

Siyasal Yaşam: Son olarak eklemek istediğiniz ve heşehrilerimize bir mesajınız var mı?

Özcan Öfekler: Dernekçilik hem kolay hemde zor. Biz hepimiz gurbet ellerde yaşıyoruz. Büyükşehirlerde yaşayan çok sayıda hemşehrimiz var. İstanbul’da, İzmir’de, Bursa’da benim hemşehrilerimizden sadece şöyle bir isteğim var. Bu tür oluşumlara lütfen destek olsunlar. Destek derken bir tek maddi anlamda değil, manevi anlamda veya yapılan organizasyonlar katılım konusunda gerekli hasassiyetlerini göstermelerini rica ediyorum. Çünkü bizim birbirimize sahip çıkmamız lazım. Biz birlikte olursak güçlü oluruz. Birlikte olursak kuvvetli oluruz. Yavaş yavaşta bu olgu hemşehrilerimiz tarafından biraz daha alışılmışın üstüne çıktı. Biraz daha iyi şeylerin olacağı kanatindeyim.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir