Anasayfa / Son Dakika Haberleri / Özcan Çakmakçı, Köprülü Beldesi’ndeki Ağaç Kesimi Açıklaması

Özcan Çakmakçı, Köprülü Beldesi’ndeki Ağaç Kesimi Açıklaması

Ak Parti Arnavutköy Belediyesi meclis üyesi Özcan Çakmakçı, Ardahan Köprülü Beldesi’nde Ormanlardaki ağaç kesimi ile ilgili açıklama yaptı.

Özcan Çakmakçı sosyal medya sayfasında yaptığı açıklama şöyle:

Kıymetli Köylülerim, hemsehrilerim, bu güzelim çam ağaçlarının kesimi hakkında bir çok köylüm den telefon aldım. Bu konuda,yapılması gerekenleri buradan paylaşıyorum. İşin aciklamasi; kesim için bir karar alınıyor yetkili makamlarca, gerekçe belirtiliyor,ve sonra yerine fidan dikilmek öngörüsü oluşturularak bir işlem yapiliyor.Buraya kadar herşey normal, kesim mazeretleri yaşlı, hasta vb gibi çoğaltılabilir.
Kiymetli hemsehrilerimizin yani hepimizin gördüğüde şu şekilde; yapılmak istenen işlem yetkililer tarafında belki yerinde ve teknik olarak gerekli bilimsel olarak gerekli bir haldeyken gerekli yasal bir hizmet statüsünde resmi izinli çeşitli kurumlardan görüşler alınarak yapılmaktadır. AMA ASIL SORUN BUNDAN SONRA BAŞLIYOR.

Yani ÇEKİNCELERİMİZ :
Yasal bir izin alınmış olmasına sığınarak ormanlarimiz gerek hizarci gerekse başka amaçları olanlar tarafında bilinçsiz ve acımasızca katledilmektedir.Simdi ağaçların damgalama aşamasında oldukları söylemekte, yani yolun başındayız.

ÖNERİLERİMİZ TALEPLERİMİZ:
Sn yetkililer,mülkü amirler;bu yasal ve elzem yapılmak istenen işlemin gerekçeleri dogrultusunda BİR DENETLEME HEYETİ OLUŞTURULARAK ALLAH İÇİN, ÇOLUK ÇOCUĞUMUZUN GELECEĞİ İÇİN, YEŞİL KÖPRÜLÜ NUN CAN DAMARI BOZULHAN VE CİVARINDAKİ AĞAÇ KESME İŞLEMİNİ DENETİMLİ VE GÖREREK KAÇ AĞAÇ ISARETLENMISSE HEPSİNİ GÖREREK BU İŞTEN ANLAYAN BİR ziraat mühendisi, AKADEMİSYEN İLE BERABER KONTROLLERİ YAPILARAK, BİLİNÇLİ BİR EKİP LE BU İŞİN EN AZ ZARARLA YAPILMASINI SAĞLAMAK VE YERİNE DİKİLECEK FİDANLARIN TAKİBİNİ VE DİKİMİNİ SAĞLAMAKTIR. Lütfen bu konuda hep birlikte ormanlarimiza sahip çıkalım bu konuda stk ve toplumun önde gelen kanaat onderleriyle konunun takipçisi olacağız. Ormanlarimiz can damarimizdir. Kırmızı cizgimizdir. Saygılarımla

Göz Atın

Ataşehir Belediyesinden Yanlış Vergi Borcu Mesajları

Ataşehir Belediyesi son günlerde ilçede yaşayan vatandaşlara farklı isim ve sicil numaralara ait vergi borucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir