DOLAR 32,2898 % -0.07
EURO 34,9442 % -0.06
STERLIN 41,3211 % -0.26
FRANG 36,1521 % 0.05
ALTIN 2.385,12 % -1,24
BITCOIN 66.708,01 -4.32

Namık Sürmen; Bize Her Yer Trabzon

Yayınlanma Tarihi : Google News
Namık Sürmen; Bize Her Yer Trabzon

İstanbul Ataşehir Trabzonlular Derneği Başkanı Namık Sürmen, Derneklerinin çalışmaları hakkında açıklama yaptı.

Başkan Sürmen, 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimi öncesi CHP İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ziyareti sonrası ulusal medyada gündem olan olan Ataşehir Trabzonlular Derneği  çalışmaları hakkında Siyasal Yaşam Gazetesi imtiyaz sahibi Erkan Sarıkaya’ya açıklama yaptı.

Ataşehir Trabzonlular Derneği Namık Sürmen, ” Ataşehir Trabzonlular Derneği 2009 yılında Kurucu başkanı Celal Parlak ve ilk yönetim kurulu üyeleri tarafından kurulmuştur. Herbirine ayrı ayrı teşekkür ederim. Başkan olduğum an mekan sorununu hallettik ve bir mülkümü Derneğimize tahsis ettim.Derneğimize daha sonra Ataşehir Belediye Başanımız Battal İlgezdi’nin tevecühü ile şuan faaliyet gösterdiğimiz dernek binamızı inşa ettik. Başkan Battal İlgezdi her zaman Derneğimize destek olmuştur. Kendisine teşekkür ederiz.

Biz her siyasi görüşe eşit mesafede olmaya çalışıyoruz. Gelen insanlar kendini evinde hisediyor. Derneğimizde her siyasi görüşte hemşehrilerimiz var. Gelen konuklarda siyasetini yapıp gidiyor. Bize her yer Trabzon diyoruz. Çünkü bu bir yaşam felsefesidir. Bizim tüm insanlığa mesafemiz eşit mesafededir, onun için bize her yer Trabzondur. Ayrıca bu ülkenin bütünlüğünü, birliğini, beraberliğini ve kardeşliğini destekleyen her kes için bizim için Trabzonludur. İçişleri Bakanımız hemşehrimiz Süleyman Soylu’unun Derneğimize ziyaretinde onur duyduk.

İstanbul’da yaklaşık 450 bin Trabzonlu hemşehrimiz, Ataşehir’de ise yaklaşık 40 bin hemşehrimiz var. STK’nın seçmenin üzerinde etkisi var. Siyasetçilerin STK’lara verdiği önem ve ziyaretleride bunun göstergesidir.

Son günlerde Trabzon’a yönelik Pontus benzetmesine bölge insanı son derece rahatsız. Hiçbir siyasi böyle bir sözü yöre insanını hedef almak üzere sarfetmez. Ancak toplumda yanlış algılanma ve tepki varsa ; “ben öyle demek istemedim, çarpıtılıyor,yanlış anlaşıldı isem özür dilerim” dersin olur biter. Bir özür dilemek insanı küçültmez, ozaman özür dilememe sebebebi; Kibirdir cevabı gelir insanın aklına.

Daha önce bir dönem Ataşehir’de siyaset yaptık. İnsanlara yardımcı oldur. Kibir yapmadan insanlara el uzatık. Benim siyasete tekrar girme düşüncem yok. Çünkü kendi şirketimde 60-70 çalışanımız var. Bu insanlara karşıda sorumluluğum var. Şirketlerimizin benim mesaime ihtiyacı var. Bir sürü arkadaşımız belediyede görev yapıyor, meclis üyeliği yapıyor. Biz sadece fiziken orada değiliz; kalben, vicdanen, dosthane duygularla zaten oradayız.

Başkan Sayın Battal İlgezdi bu dönemde de sağolsun meclis üyesi olmak için aday olmamı istedi. Bende kendisine teşekkür ettim, bence dışarda kalmam daha iyi dedim. 31 Mart yerel seçimlerinde Battal İlgezdi ismine olan teveccüh CHP’nin kazanmasına sebep olmuştur. Bu vesile ile tüm Ataşehir halkına saygı ve sevgilerimi sunuyor, herbirini muhabbetle selamlıyorum.

 

 

 

 

 

YORUM YAP