Anasayfa / Gündem / Nakliyeciler Derneği’nden Kadıköy’de Basın Açıklaması

Nakliyeciler Derneği’nden Kadıköy’de Basın Açıklaması

İstanbul Kadıköy meydanında Tüm Evden Eve Nakliyeciler Derneği Başkanı Davut Ukan ve Dernek üyesi bir grup basın açıklaması yaptı.

Nakliye hizmeti de sağlayan bir hizmet sağlayıcı internet sitesi aracılığıyla evini taşımak için bir firmayla anlaşan vatandaş dolandırıldı. Evden Eve Nakliyeciler Derneği 20 Şubat 2020 Perşembe günü Saat 14.00’de İstanbul Kadıköy’de eylem yaparak bu sitenin sahte nakliye firmalarını hizmet sağlayıcı olarak sunduğunu ve bu nedenle mağdur olduklarını dile getirdiler.

Kadıköy Vapur İskelesi önünde toplanan Tüm Evden Eve Nakliyeciler Dernek üyeleri, Komisyoncu değil emekçi K3 kazansın, dürüstünü bulmak güç derdimiz K3 yazılı dövizler açtı. Tüm Evden Eve Nakliyeciler Derneği Başkanı Davut Ukan, her ev taşıyan ev taşıma hizmeti verenin nakliyeci olmadığını belirtti. Ukan, ”Bu işin gerçek sahipleri Ulaştırma Bakanlığı’nın verdiği K3 yetki belgesi sahipleridir. Biz özel bir iş yapıyoruz. Müşterinin yatak odasına, mutfağına giriyoruz. Hem ahlaki, hem de hijyenik olmamız gerekiyor dedi. Ukan, Sokakta bulduğunuz kamyonetçi ‘evden eve’ nakliyeci değildir. Son bir haftadır sosyal medyada sektörümüz itibarsızlaştırılıyor. Sosyal medya platformları yüzünden sektörümüze hırsız yaftası vuruluyor. Bizler bu işin mutfağından gelen devletin verdiği K-3 belgesi sahipleriyiz ama maalesef iletişim çağında bilgisayar üzerinde bizim emeğimizi çalıyorlar. Bizlere danışmadan, derneğimize danışmadan, Ulaştırma Bakanlığına danışmadan insanlarımız mağdur ediliyor. Bizler hırsız değiliz bu işin emekçileriyiz. Bizim ismimizi sorgulamadan platformlardan kimseyi evinize almayın” dedi.

Göz Atın

Sporun kalbi Maltepe’de attı: 138 etkinlik, onbinlerce katılım

Sanatın merkezi haline gelen Maltepe, spor etkinlikleriyle de ön plana çıkıyor. Geçtiğimiz yıl ilçe genelinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir