Anasayfa / Son Dakika Haberleri / Murat Kaya’dan Bu Kez Senfonik Bir Albüm

Murat Kaya’dan Bu Kez Senfonik Bir Albüm

Protest Folk Müzik müzisyeni Sanatçı Murat KAYA’dan bu kez SENFONİK bir albüm.

Dramatik bass bariton ses rengiyle dinleyicileri tarafından Türkiye de Protest Folk Müzik türünün beğenilen, aranılan ve sevilen yorumcularından biri olma niteliğini kazanmış olan sanatçı Murat KAYA; Kendisine has dikkat çeken müzik üretimleriyle sakin ve dinamik yolculuğuna devam ediyor. Müzik albüm kariyerinin dördüncüsünü çıkarmaya hazırlanan sanatçı, daha önce son üç yıl içinde Kasım 2018 Murat KAYA – DÖNÜŞ adlı single ve son olarak Ekim 2020  Murat KAYA – SÖZLERİMDE BUL BENİ adlı tekli albümlerini çıkardı.

Sanatçı, dinleyicilerini dört yılı aşan uzunca bir çalışma olgunlaşma sürecinin ardından şarkı sözlerini şair ve akademisyen aynı zamanda lise öğrencilik yıllarında tarih öğretmenliğini de yapmış olan Gürsoy Solmaz’la birlikte yazdığı, bestesi müziği kendisine ait olan bu kez senfonik bir eseriyle nihayet buluşturmaya hazırlanıyor. Murat Kaya’nın son teklisi SARIKAMIŞ ( Senfonik ) ‘in  Digital Çıkış yapımcılığını eserde güçlü kaval eşlik ve yorumuyla katkı sunan müzisyen, kaval sanatçısı ve Musa Eroğlu Özlem Özdil Güler Duman gibi sanatçıların da yapımcısı olan  Sinan ÇELİK’in sahibi olduğu ‘’Duygu Müzik Yapım’’ üstleniyor. Albüm kapak fotoğrafı gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Mustafa SEVEN’e ait olan SARIKAMIŞ ( Senfonik ) tekli albüm; Sanatçının ’’SARIKAMIŞ DÜNYADIR.’’ mottosuyla doğup büyüdüğü öz memleketi Sarıkamış’ı kendi iç dünyasının ezgisiyle buluşturup anlatması dışında, duygusal ve duyusal açıdan her müzikseverin dinleyebileceği dünya müziği ve Anadolu müziği karması içinde dramatik sound üzerinden beğeni ve  dikkat çekiyor.

Senfonik düzenlemelerini Anadolu Ateşi ve Sultan’s of Dance gibi artistik sahne sanat projelerinin koreografik düzenlemeli müziklerinde imzası olan dünya çapında müzisyen aranjör Taner DEMİRALP ‘ in yaptığı SARIKAMIŞ ( Senfonik), Sarıkamış’ın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 29 EYLÜL 2021’de tüm digital mecralardan dinlenilebilecek.

Göz Atın

İstanbul’da metrosuna ücretsiz internet

İBB’ye ait M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’nda ücretsiz İBB Wi-Fi hizmeti başladı. Bu hattı kullanan İstanbullular …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir