Anasayfa / Gündem / Muhammed Hanifi Aydın, Sudan’dan Türkiye’ye Ambulans Uçak İle Getirildi

Muhammed Hanifi Aydın, Sudan’dan Türkiye’ye Ambulans Uçak İle Getirildi

Ardahan doğumlu Muhammed Hanifi Aydın, Koronaviris (Covid-19) yakalandığı Sudan’dan Ambulans Uçak ile Türkiye’ye getirilerek tedavi altına alındı.

Sudan’a çalışmaya giden ve orada Koranavirüse yakalanan ve kronik hastalığı olan babası Muhammed Hanifi Aydın için yardım talebinde bulunmuştu ve talebi karşılık buldu. Mehmet Hanefi Aydın için AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın Bakan Koca ile yaptığı telefon görüşmesi ardından Sudan’a gönderilen ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi.

Sınırlar kapatılıp uçak seferleri iptal edilen ve bulunduğu yerde tedavi edilmeyen Ardahan Göle Samadöken Köylü doğumlu Muhammet Hanifi Aydın, Sağlık Bakanlığı Ambulans Uçak ile İstanbul’a getirilerek tedavi altına alındı.

Ak Parti Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın, sosyal medya sayfasından yaptığı açıklama şöyle:

Sudan’da bulunan hemşehrimiz Muhammed Hanifi Aydın ambulans uçakla Sudanın başkenti Hartum’dan İstanbul’a getirildi. Ailesinin ve Ardahanın gözü aydın olsun. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Bakanlarımız Sayın Süleyman Soylu, Sayın Fahrettin Koca ve Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na Sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Göz Atın

Ataşehir Kent Park, Çöp Park Oldu..!

İstanbul Ataşehir ilçesinin vizyon projeleri arasında yer alan Kent park proje alanı şu anda çöp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir