Anasayfa / Gündem / Maltepe Ardahanlılar Derneği, Kadın Emeğine Saygı Sergisi

Maltepe Ardahanlılar Derneği, Kadın Emeğine Saygı Sergisi

Merkezi İstanbul Maltepe’de bulunan ve Başkanlığını Yaşar Geler’in yaptığı Maltepe Ardahanlılar Derneği, Ressam Çiğdem Yıldız ve El Sanatları Uzmanı Nurhayat Aygün Eserlerinden oluşan “Kadın Emeğine Saygı Sergisi” 26 Mayıs 2022 Perşembe günü Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezinde ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile açıldı.

El Sanatları Uzmanı Nurhayat Aygün, Siyasal Yaşam Gazetesi Sahibi Erkan Sarıkaya’ya yaptığı açıklamada gelen ziyaretçilerin ilgisinden memnun olduğunu belirtti.

Nurhayat Aygün “Sergi için yaptığım El emeği ürünler Ardahan köylerindeki kadınların geçmişte çeşitli anlamlar içeren yöresel El emeği dantel işlemelerden oluşuyor. Anadolu motivlerimiz üzerinde uzun senelerdir çalışmalar yapıyordum. Amacım kültürel yönden kaybolmaya yüz tutmuş Anadolu motivlerimizi
günümüze taşıyarak gençlere sevdirmektir. Çalışmalarımı araştırarak projelendirdim, sonra kullanılacak malzemeyle modellerimi kanavice nakış tekniğiyle işledim. Yaklaşık 100 üzerinde çok kıymetli eserler işledim” dedi.

Ressam Çiğdem Yıldız ” Bu benim  8. Resim sergim ziyaretçiler ile buluşuyoruz. Daha önce İstanbul’un farklı ilçelerinde Belediyelerin Kültür Merkezlerinde Resim segisi açma fırsatı buldum. Son dönemde sağlık sorunlarından dolayı Resim yapmaya ara vermiştim.Yaşadığım sağlık sorunları Resim yapmaktan vazgeçiremedi. Yaptığım Yağlı boya tablolarına ilgi yoğun ama ben bunların satın alınmasında mutlu olacağım” dedi.

 

 

 

Göz Atın

Ataşehir Kayışdağı Yaratıcı Çocuk Merkezi Yıl Sonu Heyecanı

İstanbul Ataşehir Belediyesi’nin, 10 – 17 yaş arasındaki çocukları teknolojik tasarımla buluşturduğu Kayışdağı Yaratıcı Çocuk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir