Anasayfa / Son Dakika Haberleri / Mahmut Alınak tahliye edildi

Mahmut Alınak tahliye edildi

Eski HEP Milletvekili Mahmut Alınak, müebbet hapis cezasıyla yargılandığı davanın ilk duruşmasında tahliye oldu.

Müebbet hapsi istenen Mahmut Alınak bugün ilk kez duruşmaya çıktı. Kars 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada mahkeme, yaşı ve tutuklu bulunduğu süreyi göz önüne alarak Mahmut Alınak’ın tahliyesine karar verdi.

Mahmut Alınak’ın oğlu ve avukatı Bişar Abdi Alınak, Twitter hesabından “Babam tahliye edildi. Darısı tüm siyasi tutsaklara…” paylaşımı yaptı.

Eski Halkın Emek Partisi (HEP) Kars Milletvekili ve Yazar ve Avukat Mahmut Alınak 17 Şubat’ta tutuklanmıştı. Son tutuklanmasıyla 10. kez cezaevine giren Alınak’a “Devletin topraklarının tamamını veya bir kısmını yabancı bir devletin egemenliği altına koymak, devletin birliğini bozmak, devletin egemenliği altında bulunan topraklardan bir kısmını devlet idaresinden ayırmak, devletin bağımsızlığını zayıflatmak” suçları isnat edilmişti.

Kars 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada mahkeme, yaşı ve tutuklu bulunduğu süreyi göz önüne alarak Mahmut Alınak’ın tahliyesine karar verdi. 68 yaşındaki Mahmut Alınak kronik bronşit hastası olduğu öğrenildi.

Göz Atın

AK Partili Fatih Kayacı Açıklama Yaptı

AK Parti Ataşehie Belediye Meclis üyesi ve aynı zaman AK Parti İBB Meclis Üyesi Fatih …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir