Anasayfa / Gündem / Mahmut Alınak: Mazlumlara ve ezilenlere karşı sorumluyuz

Mahmut Alınak: Mazlumlara ve ezilenlere karşı sorumluyuz

Eski DEP Milletvekili siyasetçi Yazar Mahmut Alınak, 10. kez Cezaevine girdikten sonra mayıs ayında tahliye edilmişti. Mahmut Alınak’ın ayaklarına adli kontrol kapsamında elektronik kelepçe takıldı.
 
Bişar Abdi Alınak, Twitter hesabından babası Mahmut Alınak’a elektronik kelepçe takılmadan önce yaptığı paylaşımda “Tutuklarken takamadıkları kelepçenin rövanşını almaya geliyorlar. Adliyeden aradılar. Babama elektronik kelepçe takmak için eve geleceklermiş birazdan. Mafyaya, tecavüzcülere güvenip serbest bırakan akıl. Evinde hapis tuttuğu Mahmut Alınak’a yine işkence yapacak. ALIN SİZE ADALET!” dedi.
 
Mahmut Alınak’ın avukat oğlu Bişar Abdi Alınak’ın Twitter’de paylaştığı videoda açıklama yapan Mahmut Alınak “Biz bu ülkenin modern köleleriyiz. Tarihte kölelere ne yapılmışsa, Afrika’da, ABD’de sömürgeciler siyahlara ne yapmışlarsa burada bize reva görülen budur. Belli ki adliyede ve Emniyet Müdürlüğü’nde bileklerime kelepçe vuramadıkları için hevesleri kursaklarında kalmıştı. Şimdi kendilerince bunun rövanşını almaya çalışıyorlar. Bilmezler ki, biz inançlarımızdan ve gayemizden asla taviz vermeyeceğiz. Sivil mücadeleyi doruklaştırmak için hayatımızın son nefesine kadar mücadele edeceğiz. Mazlumlara ve ezilenlere karşı sorumluyuz” dedi.

Göz Atın

Korkmaz Karaca: Doğu Ekspresi Son Durağı Ardahan Olacak

Cumhurbaşkanı Ekonomi Politikaları kurulu üyesi Ardahanlı İş adamı Korkmaz Karaca, İstanbul’dan başlayıp son durağı Kars’ta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir